Zaprojektuj swój ogród – gdzie szukać inspiracji

Chcesz samodzielnie podjąć się projektowania swojego ogrodu? Dobrze myślisz! To świetna zabawa, ale też niemałe zadanie. Przyglądanie się kapitalnym ogrodom w kolorowej prasie nie powinno wydawać się nawet genialnym wyjściem – zdobycie zbliżonego efektu we własnym ogródku raczej nie jestzbytnio trudne. Z tego względu raczymy podpowiedzieć, jakie kroki podjąć, żeby ogródek naprawdę najwspanialej mógł się prezentować oraz gdzie wyszperać inspirację do jego zaprojektowania.

Raj ogrodowy dobrze jest zaprojektować już zimą, aby, gdy ledwo co miną pierwsze przymrozki, zdołać wziąć się do pracy. W związku z tym w tym czasie spróbuj wyszukiwać inspiracji oraz zaznajomić się z nowymi roślinkami i ich odmianami. Jak się za to zabrać? Odwiedź sklep ogrodniczy online – to okaże się być świetny sposób, żeby sprawdzić, czy posiadasz wszystkie potrzebne narzędzia i nawozy i na wszelki wypadek złożyć na nie zamówienie uzupełniające, ale także na to, by zapoznać się z roślinami. Sklepy najczęściej umieszczają fotki i szczegółowo je opisują, będziesz mógł zatem się z nimi zaznajomić. To pewne, że znajdzie się parę albo kilkanaście takich, które chwycą cię za serce. Rozsądnie pamiętać jednak, iż równowaga bylin oraz roślin jednorocznych powinna być stała. I choć bardzo chcesz już mieć wiosnę, to bezdyskusyjnie musisz skupić się na zaciskaniu zębów i zamawiać rośliny, które zdołają kwitnąć także w porze letniej oraz jesiennej. Kwiaty wiosenne przepięknie wyglądają, ale są nietrwałe, przez co kilka tulipanów i mała grupka hiacyntów i kwitnący migdałek na pewno wystarczą.

Czego chciej jeszcze? Może kup kilka katalogów firm produkujących nasiona i sadzonki. Dzięki temu dowiesz się, jakie są najnowsze trendy na rynku. Może skusisz się na tulipana albo begonię o niezwykłych strzępiastych kwiatach? Albo na wyjątkową odmianę pomidorków koktajlowych? Nie miej obaw i skup się na eksperymentach.Powiązane słowa: