Zabawki XXI wieku

W współczesnym świecie zabawki przyjmują najdziwaczniejsze formy wysoko zaawansowanych technologicznie ustrojstw. Coraz mniej liczy się wyobraźnia naszej pociechy, a coraz więcej poziom bystrości i zaawansowania samych zabawek.

Dajmy na przykład takie bezprzewodowo sterowane auta, łodzie, czy nawet helikoptery. Aktualnie dzieciom nie wystarczy zwykły samochodzik do zabawy, nie ruszający się samodzielnie. Na czasie są zabawki Katowice, które totalnie zastępują dziecko w jego pomysłowości. Na co symulować że auto się porusza, skoro są przecież zdalnie sterowane pojazdy, przynoszące o wiele więcej zabawy bez żadnego wysiłku?

Ciekawym zjawiskiem są także inteligentne lalki, zwane też sztuczne noworodki. Laleczka taka zachowuje się niczym autentyczny noworodek, potrzebujący zaspokajania swoich wszelkich zapotrzebowań od fizjologicznych do emocjonalnych. Takiego rodzaju zabawki sprawdzają się np. w wypadku dorastających dziewczynek, które należy uświadamiać w kwestii obowiązków, które sprzęgają się z macierzyństwem.

Jak widać zabawki w obecnych czasach nie przypominają już znanych nam z przed kilkunastu lat. Jak zawsze posiada to swoje niedoskonałości jak i zalety. Jak zwykle odpowiedzialność leży po stronie opiekunów i to oni powinni zadbać, ażeby ich dziecko pozyskiwało z zabawy same pozytywy.

Komentarze:

Maniek
Za dobrych lat, to mieliśmy zabawki i harce… Najzwyklejszy badyl uchodził za pistolet, natomiast kawałek leciwego wózka za najnowocześniejszy wyścigowiec. Teraz są takie zabawki sklep oferuje więcej elektroniki niźli normalnego asortymentu. Kupując dla wnucząt rzadko kiedy mogę odnaleźć to, czego szukam. Nie wiem czy nastał już poraz uśmiechnąć się do technologii.Powiązane słowa: