Wyposażenie domowej kuchni

Fundamentalne zaopatrzenie jadalni to minimum do gotowania, jednakże też maksimum dla osób, jakie preferują gotować, a nie gromadzić niepotrzebne przedmioty. Taki komplet zezwoli dokonać ogromniejszą część smakowitych dań. Nóż – to podstawa podstaw.

Bez niego nie da się nic wykonać w kuchni. Niefortunnie dobry nóż nie jest tani i w zasadzie jeden jest w stanie zastąpić nam cały zestaw. Najczęściej stosuje się trzech noży, tak więc zakupując trzy rewelacyjne noże, zaoszczędzamy pieniądze na nikomu niepotrzebny zestaw 12-stu noży. 3 noże, jakimi mamy możliwość sporo zrobić: mały (do obierania), większy z długim jak i cienkim ostrzem (krojenie wędlin, warzyw), duży nóż z sporym ostrzem (krojenie wędliny w cienkie plastry, siekanie ziół itp.) Młynek do pieprzu – nigdy w życiu nie zakupmy mielonego pieprzu, jaki jest wywietrzały oraz nie ma tej „mocy” co dopiero co zmielony pieprz.

Świeżo zmielone ziarnka pieprzu to całkowicie inna jakość, aniżeli mielony z torebki. Nie ma znaczenia, jaki młynek wybierzecie – tradycyjny, nowoczesny – najważniejsze to wsypać ziarenka i mielić bez wysiłku. Deska do krojenia – to podstawa po nożu, gdyż na czym będziemy kroili warzywa albo mięsa naszymi nożami? Nie ma w zasadzie znaczenia z czego będzie stworzona nasza deska – z plastiku, drewna, albo ceramiki. Istotny jest za to rozmiar – musi być większa, aby swobodnie można było pokroić na niej główkę kapusty.

Jeżeli skusimy się na drewnianą deskę, to przed pierwszym użyciem musimy natrzeć ją olejem oraz by nie zniszczyła się zbytnio pospiesznie, musimy myć ją w wodzie jak najkrócej. Garnki emaliowane – w stacjonarnej kuchni wystarczają w zasadzie trzy: duży (o kubaturze 4-5 litrów), średni (do gotowania mniejszych rzeczy), rondelek (do sosów). Gdy gotujemy częściej i pragniemy posiadać w swym wyposażeniu profesjonalne garnki to moglibyśmy zaopatrzyć się o jeszcze dwa: wysoki (o kubaturze 2-3 litry), duży, płaski (genialny do gotowania ziemniaków).Powiązane słowa: