Własny dom

Prędzej czy później, dla każdego z nas, nadchodzi taki moment, że po głowie zaczynają krążyć myśli o swoim kącie. Na początku wystarcza wynajęty wspólnie ze znajomymi ze szkoły pokój. Później nadchodzi czas na następny krok w dorosłość i oddzielne wynajęcie mieszkania.

W chwili gdy w pobliżu pojawia się partner lub partnerka, z którą planujemy przyszłość, pomyśleć należy o własnym mieszkaniu. Mało kto ma szczęście otrzymać na start kilkanaście tysięcy złotych do przeznaczenia na mieszkanie. Dlatego młodzi, najczęściej swoje pierwsze kroki kierują do banków. Po poznaniu swojej zdolności kredytowej, należy zdecydować się na konkretną nieruchomość. W tym przypadku mamy do wyboru trzy opcje:

- Budowanie domu jednorodzinnego – naszego wymarzonego, zaprojektowanego wg własnych zapotrzebowań i oczekiwań. Pod uwagę należy wziąć koszty które wiążą się z nabyciem działki, budową budynku, wykończeniem, umeblowaniem i ewentualnym zagospodarowaniem terenu. Trzeba pamiętać, że piękne ogrody radują oko, lecz wymagają sporych nakładów pieniężnych.

- Nabycie mieszkania/domu na rynku wtórnym – jest to dogodne wyjście dla par, które pragną wprowadzić się i mieszkać już od jutra. Naturalnie pod uwagę musimy wziąć czas, który trzeba poświęcić na remont. W zależności od stanu mieszkania czy domu, możliwe, że będzie on trwać kilka dni bądź kilkanaście tygodni.

- Nabycie mieszkania/domu na rynku pierwotnym – zacząć musimy od znalezienia sprawdzonego dewelopera np. zisinvestgroup.pl. Zaufany, z dobrą opinią, oszczędzi nam zbędnych problemów i stresu.

Później zostaje tylko, zaprojektowanie wnętrz. Nie mniej jednak, zanim ruszymy do banku po kredyt, pomysł ten należy bardzo dokładnie przemyśleć i przeliczyć z kalkulatorem w ręku wszystkie koszty.Powiązane słowa: