W jaki sposób zachęcić pracodawcę do zatrudnienia?

Wiele ludzi szuka roboty na wiele różnych sposobów. Duża większość podejmuje nowatorskie sposoby poszukiwania zatrudnienia, czyli szukanie ogłoszeń w internecie. Z zasady jest to bardzo dobry sposób na szukanie, jednakże często wyniki nie są zadowalające ze względu na nieprofesjonalne podejście do problemu.

Jakie błędy są popełniane?
Bardzo często szukanie pracy kończy się w momencie wysyłania aplikacji. Co prawda w niektórych sytuacjach jest to jak wystarczające. Wiele profesji nie potrzebuje zbyt wielkich umiejętności, jak te, którymi legitymujesz się poprzez wysłanie swojego CV. Z reguły wymagania przedsiębiorców kończą się na zaawansowanej obsłudze pakietu Microsoft Office. Ponadto dobrze widziany będzie z pewnością dodatkowy język obcy, jednak jeśli walcczysz o wakat, który wymaga dużo większego zakresu kompetencji.

Co gdy szukam pracy z zakres marketingu/grafiki?
Wówczas trzeba wykazać się nie tylko samym CV bogatym w poszczególne pozycje, które w prawdzie nie mają dużego pokrycia. Dlatego, żeby przedsiębiorca miał pewność, że zatrudnia osobę, która rzeczywiście posiada wymienione umiejętności warto skompletować swoje portfolio. Jest dużo sposobów na zaprezentowanie swoich prac.

Jakie portfolio zrobić?
Możemy zdecydować się na portfolio w formie tradycyjnej, wtedy możemy wziąć je ze sobą na zaplanowaną rozmowę rekrutacyjną. Jednakże, aby na nią zostać zaproszonym musimy wcześniej zachęcić do tego pracodawcę, dlatego dużo rozsądniej jest założyć social media portfolio, które będzie dobrą prezentacją twojej osoby przed potencjalnym pracodawcą. Co więcej, dla wielu osób może się okazać również, że jest to kolejna możliwość do tego, aby zainteresować kogoś z zewnątrz.

Portfolio jest przydatnym składnikiem prezentacji twojej osoby przed nowym pracodawcą lub zleceniodawcą. Dlatego warto jest zaciekawić się opcjami, które da ci stworzenie swojego osobistego portfolio dostępnego z każdego miejscaoraz na każdym urządzeniu. Wystarczy tobie jedynie dostęp do internetu.Powiązane słowa: