W jaki sposób zachęcić pracodawcę do zatrudnienia pracownika?

Dużo osób szuka pracy na wiele różnych sposobów. Zdecydowana większość podejmuje nowatorskie wyjścia szukania pracy, czyli przeglądanie ofert w internecie. Z zasady jest to dobry sposób na szukanie, jednakże często efekty nie są dobre z aspektu na złe podejście do tematu.

Jakie błędy są popełniane?
Często szukanie pracy zakończone jest w momencie wysłania aplikacji. Co prawda w niektórych przypadkach jest to jak wystarczające. Dużo zawodów nie wymaga zbyt wielkich umiejętności, jak te, którymi legitymujesz się poprzez wysyłanie swojego CV. Z reguły potrzeby pracodawców kończą się na zaawansowanej obsłudze programów Microsoft Office. Dodatkowo mile widziany będzie na pewno dodatkowy język obcy, jednak jeżeli starasz się na stanowisko, które wymaga większego zakresu umiejętności.

Co gdy staram się o pracę z zakres marketingu/grafiki?
Wówczas trzeba okazać się nie tylko samym życiorsyem bogatym w konkretne pozycje, które w rzeczywistości nie mają większego pokrycia. Dlatego, żeby przedsiębiorca miał pewność, że zatrudni osobę, która rzeczywiście posiada dane kompetencje dobrze jest skompletować swoje portfolio. Istnieje wiele sposobów na prezentacje swoich osiągnięć.

Jakie portfolio zebrać?
Możemy zdecydować się na portfolio w formie tradycyjnej, wówczas możemy wziąć je ze sobą na samą rozmowę kwalifikacyjną. Jednak, żeby na nią być zaproszonym musimy uprzednio zachęcić do tego potencjalnego pracodawcę, dlatego dużo lepiej jest stworzyć social media portfolio, które może być doskonała prezentacją twojej osoby przed potencjalnym pracodawcą. Mało tego, dla wielu z was może się okazać również, że jest to dodatkowa okazja do tego, aby zaciekawić kogoś z zewnątrz.

Portfolio jest bardzo przydatnym składnikiem prezentacji twojej osoby przed potencjalnym pracodawcą lub zleceniodawcą. Dlatego trzeba zainteresować się możliwościami, które daje tobie stworzenie swojego osobistego portfolio dostępnego z każdego miejsca i na każdym urządzeniu. Wystarczy tobie jedynie dostęp do internetu.Powiązane słowa: