Uroki mieszkania na wsi - szamba

Jeżeli marzy nam się postawienie domu na wsi, a przez całe życie mieszkaliśmy w dużej aglomeracji, musimy pamiętać, iż może się to wiązać z kilkoma kłopotami. Największa z nich to brak możliwości korzystania z kanalizacji miejskiej, ponieważ najczęściej polskie gminy podmiejskie nie są wciąż podłączone do kanalizacji. Oczywiście nie należy się tym nadmiernie przejmować, istnieje albowiem rozwiązanie a pozostaje nim nabycie własnego szamba. Szambo to bezodpływowy zasobnik na nieczystości kanalizacyjne.

Na wsiach bez kanalizacji jest on najpopularniejszym sposobem na pozbycie się nieczystości. W chwili zainicjowania budowy musimy już zdecydować czy chcemy szambo betonowe czy z tworzywa sztucznego. Jakie są elementarne różnice pomiędzy nimi? Szambo betonowe ma niezwykle dużą masę – zwyczajny zasobnik waży ok. 4 ton i jego montaż i transport mogą okazać się kłopotliwe. Jednak dzięki pokaźnej adzezasobnik pozostaje stabilnie w gruncie i nie grozi mu wyparcie, na przykład przez wody gruntowe.

Ponadto jest trwalej zrobione i niezwykle wytrzymałe, co jest ważne jeżeli zamierzamy coś ponad szambem zbudować. Szambo plastikowe jest niezwykle lekkie w porównaniu do z betonu. Zasobnik o tej samej objętości waży jedynie 190 kilogramów. Przetransportowanie i montaż będą w związku z tym łatwiejsze. Ale na tym kończą się jego zalety. Plastikowe szambo jest niezwykle mało wytrzymałe na duże obciążenia, a poprzez swoją małą wagę może zostać wyparty przez cieki gruntowe. Roztropniejszy wydaje się w związku z tym zakup szamba betonowego. Jak i gdzie kupić takie szambo? Najłatwiej przez internet.

Wystarczy wprowadzić w wyszukiwarkę internetową odpowiednie słowo lub frazę, w zależności od miejsca w jakim mieszkamy. Może to być: " Szamba betonowe Kraków ", a z pewnością uzyskamy setki wyników. Firmy specjalizujące się w ich sprzedaży zazwyczaj dowożą je na adres klienta.Powiązane słowa: