Studnie głębinowe

W Polsce jednogłośnie powiemy, że najbardziej znanym wyjściem są wodociągi, jednak bardzo wiele osób podejmuje się decyzji, by wykopać studnię głębinową. To wyjście w pierwszej myśli może nie wydawać się zbytnio dla nasz czymś dobrym, z uwagi na to, że studnie głębinowe to wydatek oraz dość duża inwestycja. Jednakże okazuje się, iż to wszystko ma sens. Dowiedz się, ile może kosztować studnia głębinowa i czy rzeczywiście jest taka możliwość, że przyczyni się to do odłożenia paru groszy do skarbonki.

Dowiadujemy się, iż studnie głębinowe to sposób, by zaoszczędzać dużą pulę pieniędzy… ale to dopiero w perspektywie długoterminowej. Następuje to, bo tak naprawdę jest to wysiłek finansowy jedynie na początku, który ma możność nas odciążyć w comiesięcznych obciążeniach na rachunki za wodę. Dotychczas studnie głębinowe są wiercone na głębokość co najmniej 10 metrów, w nich zakładane są fachowe pompy. Sam sprzęt przeraża aż tym, ile kosztuje, ale dzięki temu do podlewania ogrodu, a nawet do mycia się zdołasz wykorzystywać wodę z głębinowych pokładów w ziemi.

Własna studnia tak czy owak kosztuje. Jeden metr odwiertu to wydatek wysokości 260-280 zł, więc samo wiercenie może kosztować więcej niż 3000 zł. Prócz tego oczywiście będziesz miał koszt rur i, największy, pompy głębinowej, która może kosztować więcej niż 1500 złotych. To wciąż nie wszystkie koszta, bo mamy jeszcze koszt zbiornika hydroforowego. I już – dasz radę pobierać wodę i to w sumie bez żadnych kosztów. Tak to zostało powiedziane, ponieważ musisz płacić za prąd, który zasila pompy głębinowe. To aczkolwiek nie będzie spora sumka – kilkadziesiąt groszy dziennie, które nie da Ci tego przesadnio odczuć. Jednocześnie jednak znacznie zmniejszą się rachunki za pobieranie zimnej wody, więc taka inwestycja zdecydowanie się opłaca i zwróci się po paru latach.Powiązane słowa: