Studnie głębinowe - dowiedzmy się, czy dużo to kosztuje

W naszym kraju zdecydowanie najbardziej popularnym wyjściem są wodociągi, aczkolwiek bardzo wiele osób decyduje się na kopanie studni głębinowej. To wyjście na pierwszy rzut oka może nie wydawać się zbytnio dla nasz czymś dobrym, zwłaszcza, iż studnie głębinowe to wydatek i dość duża inwestycja. Aczkolwiek wychodzi na jaw, iż warto. Upewnij teraz się, jaki duży koszt możesz ponieść stawiając studnię głębinową i czy rzeczywiście może przyczynić się do odłożenia paru groszy do skarbonki.

Dowiadujemy się, że studnie głębinowe to sposób, by odłożyć dużą pulę pieniędzy… aczkolwiek to dopiero w perspektywie długoterminowej. Dzieje się tak, gdyż tak naprawdę zda się to być wysiłek finansowy tylko na początku, który ma możność nas odciążyć w comiesięcznych wydatkach na rachunki za wodę. Obecne studnie głębinowe są wiercone na głębokość przynajmniej tych 10 metrów, w nich zakłada się fachowe pompy. Sam sprzęt może nieźle kosztować, ale dzięki temu do podlewania ogrodu, a niekiedy do mycia się wolno ci będzie brać wodę z głębinowych pokładów w ziemi.

Własna studnia tak czy siak kosztuje. Jeden metr odwiertu to koszt wysokości 260-280 zł, przez co samo wiercenie może może przekroczyć budżet szacowany na trzy tysiące złotych. Do tego oczywiście będziesz miał koszt rur i, największy, pompy głębinowej, która może kosztować więcej aniżeli 1500 złotych. To dopiero początek, bowiem mamy jeszcze koszt zbiornika hydroforowego. I wtedy – możesz pobierać wodę i to praktycznie za darmo. Praktycznie, gdyż musisz płacić za prąd, który zasila pompy głębinowe. To jednak nie jest dużo – kilkadziesiąt groszy dziennie, które nie obciążą twojego rachunku. Przy tym jednak znacznie zmniejszą się rachunki za pobieranie zimnej wody, więc taka inwestycja zdecydowanie się opłaca i zaczniesz mieć zyski po kilku latach.Powiązane słowa: