Stopnie schodowe - wiele typów

Poza standardowymi schodami drewnianymi, które zakłada się na wylewkę w kształcie schodów, na rynku posiadamy dostępne niezwykle rożne rodzaje stopni schodowych. Niektóre z nich znajdują zastosowanie w przemyśle, gdzie montuje się je na halach produkcyjnych i w budynkach przemysłowych, część można wykorzystać też w innego typu miejscach.

Od jakiegoś czasu dużym powodzeniem wyróżniają się stopnie schodowe w formie bloczków betonowych. Bywają totalnie proste w montażu – bloczki wystarczy ułożyć w formie schodów na dostosowanej uprzednio wylewce, która zostanie zagruntowana w należyty sposób. Takowe schody posiadają klasyczną, minimalistyczną formę, wpasowując się do niejednego wnętrza – nie ma znaczenia, czy zamontujesz je w domku, mieszkaniu, czy w firmie, każdorazowo kapitalnie się sprawdzą i będą kapitalnie się prezentować. Wydają się być o niemałych gabarytach i o sporej wytrzymałości, lecz dwie ich największe zalety polegają na czymś innym – najważniejsze jest to, iż są bardzo niekosztowne porównując do innych schodów, po drugie – ich montaż jest błyskawiczny.

W miejscach użyteczności publicznej, w przejściach, na mostach i przede wszystkim w halach przemysłowych świetnie sprawdzają się także stopnie schodowe zrobione z krat pomostowych. Są to też niebywale wytrzymałe i o wysokiej trwałości schody, a ich niezwykłą zaletą jest nieduża cena. Stopnie schodowe z krat bywają już najczęściej wcześniej odpowiednio wyprofilowane, więc można je wykorzystywać do wykonania schodów. Ich niemałą zaletą wydaje się być fakt, że schody tego rodzaju da się zbudować niemal od zera, nie musząc martwić się podczas budowy podstawy. Ponadto sprawiają także wrażenie lżejszych i nie zasłaniają widoku, co również miewa ogromne znaczenie w sporej części pomieszczeń.Powiązane słowa: