Stopnie schodowe - nie istnieje tu jeden rodzaj

Poza standardowymi schodami drewnianymi, które zakłada się na wylewkę ukształtowaną w formę schodów, na rynku są dostępne bardzo różnorodne rodzaje stopni schodowych. Część z nich znajduje zastosowanie w przemyśle, gdzie instaluje na halach produkcyjnych i w budynkach przemysłowych, część uda się spróbować zamontować również w innego typu miejscach.

W ostatnim czasie zauważalnym powodzeniem cieszą się stopnie schodowe w formie bloczków betonowych. Okazują się być bardzo łatwe w montażu – bloczki winno się jedynie ułożyć w formie schodów na dostosowanej wcześniej wylewce, która będzie odpowiednio zagruntowana. Takowe schody mają klasyczną, minimalistyczną formę, pasują do każdego wnętrza – niezależnie od tego, czy poddasz się ich montażu w domku, mieszkaniu, czy w firmie, za każdym razem kapitalnie wypadną i będą kapitalnie wyglądać. Wydają się być masywne i o sporej wytrzymałości, jednakże dwie ich największe zalety polegają na czymś innym – po pierwsze są bardzo tanie w stosunku do innych schodów, po drugie – ich zamontowanie ich to niemal chwilka.

W miejscach użyteczności publicznej, w przejściach, na mostach i przede wszystkim w halach przemysłowych świetnie wypadają też stopnie schodowe wykonane z krat pomostowych. Są to także niezwykle wytrzymałe i trwałe schody, a ich niezwykłą zaletą jest niska cena. Stopnie schodowe z krat są już zazwyczaj uprzednio stosownie wyprofilowane, więc mogą być wykorzystywane do wykonania schodów. Ich dużą zaletą jest fakt, że schody tego rodzaju można zbudować niemal od zera, nie musząc martwić się podczas budowy podstawy. Zarazem sprawiają też wrażenie lżejszych i nie zasłaniają widoku, co również ma duże znaczenie w sporej części pomieszczeń.Powiązane słowa: