Stopnie schodowe - dowiedz się więcej na ten temat

Poza standardowymi schodami drewnianymi, które nakłada się na wylewkę w kształcie schodów, na rynku są osiągalne bardzo rożne rodzaje stopni schodowych. Niektóre z nich znajdują zastosowanie w przemyśle, gdzie poddaje się montażom na halach produkcyjnych i w budynkach przemysłowych, część da się wykorzystać także w innych miejscach.

W ostatnim czasie sporym powodzeniem cieszą się stopnie schodowe w formie bloczków betonowych. Okazują się być niezwykle proste w montażu – bloczki wystarczy ułożyć w formie schodów na dostosowanej wcześniej wylewce, która zostanie zagruntowana w należyty sposób. Takie schody mają klasyczną, minimalistyczną formę, dopasowując się do niejednego wnętrza – niezależnie od tego, czy poddasz się ich montażu w domku, mieszkaniu, czy w firmie, każdorazowo świetnie się sprawdzą i będą fenomenalnie się prezentować. Są masywne i o sporej wytrzymałości, lecz dwie ich największe zalety polegają na czymś innym – po pierwsze są niezwykle tanie w stosunku do innych schodów, po drugie – ich montaż jest błyskawiczny.

W miejscach użyteczności publicznej, w przejściach, na mostach i przede wszystkim w halach przemysłowych wyśmienicie wypadają także stopnie schodowe wykonane z krat pomostowych. Są to także niezwykle wytrzymałe i trwałe schody, a ich niezwykłą zaletą jest niska cena. Stopnie schodowe z krat bywają już najczęściej wcześniej stosownie wyprofilowane, więc można je wykorzystywać do zrobienia schodów. Ich dużą zaletą jest fakt, że schody tego rodzaju da się zbudować praktycznie od zera, nie musząc przejmować się budowaniem podstawy. Ponadto sprawiają również wrażenie lżejszych i nie są w stanie zasłonić widoku, co także ma duże znaczenie w sporej części pomieszczeń.Powiązane słowa: