Stopnie schodowe – rodzaje

Poza standardowymi schodami drewnianymi, które nakłada się na wylewkę ukształtowaną w formę schodów, na rynku mamy osiągalne niezwykle rożne rodzaje stopni schodowych. Niektóre z nich znajdują zastosowanie w przemyśle, gdzie instaluje na halach produkcyjnych i w budynkach przemysłowych, część można spróbować zamontować też w innych miejscach.

W ostatnim czasie niemałym powodzeniem cieszą się stopnie schodowe w formie bloczków betonowych. Są niezwykle łatwe w montażu – bloczki winno się jedynie ułożyć w formie schodów na dostosowanej jakiś czas naprzód wylewce, która będzie odpowiednio zagruntowana. Takie schody mają klasyczną, minimalistyczną formę, wpasowując się do każdego wnętrza – nie ma znaczenia, czy zamontujesz je w domku, mieszkaniu, czy w firmie, za każdym razem świetnie się sprawdzą i będą dobrze wyglądać. Wydają się być o niemałych gabarytach i o sporej wytrzymałości, jednakże dwie ich największe zalety to co innego – po pierwsze są bardzo tanie w stosunku do innych schodów, po drugie – ich montaż jest błyskawiczny.

W miejscach użyteczności publicznej, w przejściach, na mostach i przede wszystkim w halach przemysłowych świetnie sprawdzają się również stopnie schodowe zrobione z krat pomostowych. Są to też niebywale wytrzymałe i o wysokiej trwałości schody, a ich najbardziej mającą znaczenie zaletą zdaje się być nieduża cena. Stopnie schodowe z krat są już najczęściej naprzód odpowiednio poddane profilowaniu, zatem mogą być wykorzystywane do wykonania schodów. Ich niemałą zaletą wydaje się być fakt, że schody tego rodzaju da się zbudować praktycznie od zera, nie musząc martwić się podczas budowy podstawy. Dodatkowo sprawiają też wrażenie lżejszych i nie są w stanie zasłonić widoku, co również ma ogromne znaczenie w sporej części pomieszczeń.Powiązane słowa: