Pranie i czyszczenie dywanów

Pranie dywanów jest to na pozór bardzo lekka czynność. Wiedza jednakże pokazuje, że ażeby bardzo dobrze czyścić dywany należy mieć solidną wiedzę na temat materiałów z jakich są wykonane, a także znać różnego typu sposoby oraz mieć należyte środki chemiczne na usunięcie wszelkiego typu zabrudzeń.

Dywany oraz wykładziny o średnim stopniu zabrudzenia moglibyśmy bardzo dobrze uprać w pralni stacjonarnej jak i u klienta w domu przez wyspecjalizowane firmy. Sposób, jaki użyty jest do prania średnio zabrudzonych dywanów określa się metodą ekstrakcyjną oraz cechuje się tym, że zamoczeniu ulega tylko runo dywanu, osnowa (spód dywanu) pozostanie totalnie suchy.

Metoda ekstrakcyjna składa się z trzech zasadniczych etapów: 1) bardzo dokładne odkurzenie dywanu, połączone z lekkim trzepaniem za pomocą elektro lub turbo szczotki. 2) nałożenie i wtarcie w głąb runa dywanu środków mających za zadanie rozpuszczenie wszelakich zabrudzeń. Środki takiego rodzaju oznaczane są potocznie nazwą prespray. Często są to niebywale mocne zasady o współczynniki PH od 11 do 13. 3) wypłukanie za pomocą urządzenia ekstrakcyjnego brudu rozpuszczonego w poprzednim etapie. Dywany, jakież są niebywale brudne zaleca się oddać do pralni stacjonarnej. Zezwoli to na poddanie ich bardzo dokładnemu czyszczeniu które określa się mianem „pranie na wskroś”. Takiego typu Czyszczenie dywanów Wrocław składa się głównie kąpieli dywanu w basenie ze środkiem piorącym.

Okres kąpieli dywanu w specjalnym basenie jest zależne przede wszystkim od stopnia zabrudzenia oraz typu surowca z którego dywan został wykonany. W czasie kąpieli dywan zostaje poddany kilkakrotnemu szorowaniu za pomocą specjalnej szczotki. Po całkowitym wyschnięciu dywany są jeszcze raz odkurzane i przygotowywane do odbioru.Powiązane słowa: