Policzmy szybko, co trzeba wliczyć w koszta studni głębinowych

W Polsce zdecydowanie najbardziej znanym rozwiązaniem zdają się być wodociągi, aczkolwiek niewiarygodnie dużo osób decyduje się na kopanie studni głębinowej. To działanie w pierwszej myśli niekiedy nie zdaje się być zbytnio czymś korzystnym, zwłaszcza, że studnie głębinowe to wydatek oraz niemała inwestycja. Aczkolwiek okazuje się, że warto. Zechciej dowiedzieć się, jaki duży koszt możesz ponieść stawiając studnię głębinową i czy rzeczywiście może przyczynić się do oszczędzania.

Okazuje się, iż studnie głębinowe to sposób, by odłożyć dość dużą ilość pieniążków… ale to dopiero zauważymy to za pewien okres czasu. Dochodzi do tego, ponieważ tak naprawdę zda się to być wysiłek finansowy tylko na początku, który ma możność nas odciążyć w comiesięcznych wydatkach na rachunki za wodę. Obecne studnie głębinowe są wiercone na głębokość co najmniej 10 metrów, w nich zakłada się fachowe pompy. Sam sprzęt przeraża aż tym, ile kosztuje, lecz dzięki temu do podlewania ogrodu, a nawet do mycia się wolno ci będzie brać wodę z głębinowych pokładów w ziemi.

Własna studnia tak czy owak kosztuje. Jeden metr odwiertu to wydatek wysokości 260-280 zł, w związku z czym samo wiercenie może może przekroczyć budżet szacowany na 3000 zł. Do tego oczywiście będziesz miał koszt rur i, największy, pompy głębinowej, która może wynieść nas więcej niż 1500 zł. To dopiero początek, bowiem mamy jeszcze koszt zbiornika hydroforowego. I już – dasz radę pobierać wodę i to praktycznie bez żadnych kosztów. Praktycznie, gdyż zostaniesz zobowiązany do tego, by płacić za prąd zasilający pompy głębinowe. To jednak nie jest dużo – kilkadziesiąt groszy za każdy dzień, które nie obciążą twojego rachunku. Przy tym jednak znacznie obniżą się rachunki za pobieranie zimnej wody, więc taka inwestycja zdecydowanie wyjdzie nam na dobre i zwróci się po paru latach.Powiązane słowa: