Podstawowe przybory w kuchni

Co powinno wstępować w skład nowoczesnej kuchni? Bez względu na trend, w jakim pozostała ona urządzona muszą na 100% znaleźć się w niej obowiązkowe dodatki. Garnki plus patelnie. Będąc posiadaczem kompletu garnków problem mamy z głowy, jeśli nie to na starcie starczy garnek klasycznej wielkości, taki który pomieści do 5 litrów wody i rondelek do 1 litra. W garnku jesteśmy w stanie ugotować zupę, natomiast rondelek przyda się do podgrzania mleka bądź zrobienie budyniu.

Patelnie najdoskonalej mieć 2 – małą ok. 20 cm a także dużą ok. 28 cm. Na małej można przygotować jajecznicę na śniadanie, natomiast na dużej wykonać sos z makaronem, wszelkiego gatunku mięsa. W kuchni istotny jest dobry nóż. Podstawą każdej kuchni są dwa noże tzw. szefa kuchni, dzięki któremu mamy możność pokroić mięso albo posiekać warzywa a także mały na przykład do wycinania albo obierania. Noże nie muszą być w plastiku, nie może się giąć, za to część tnąca winna być w kształcie przypominająca łuk, wówczas prosto prowadzi się po desce.

W kuchni przydadzą się też młynki do soli i pieprzu, jednakże to jaki wybrać jest to sprawa indywidualna. Przyda nam się także wałek jak i tłuczek do mięsa. Gdy jesteśmy posiadaczami gładkiego blatu to nie potrzebujemy stolnicy – wszystko moglibyśmy wyrobić na blacie. Korzystny okaże się także durszlak np. klasyczny ze stali albo plastikowy. Z małych rzeczy przyda się drewniana łopatka konieczna do przewracania m.in. kotletów bądź naleśników na patelni teflonowej czy ceramicznej. Dobrze jest także zaopatrzyć się w miarkę, dzięki której nie będzie żadnego kłopotu z przeliczeniem wszelkich substratów podanych w przepisie w gramach.

Ewidentnie lepszym wyjściem jest zakup małej wagi kuchennej. Nie jest to wielki wydatek, a jednak przydaje się od czasu do czasu w kuchni, szczególnie podczas wypieków słodkich ciast albo chleba.Powiązane słowa: