Pierwsze palenie w kominku

W jaki sposób zabrać się do palenia w kominku? To pytanie pojawi się u każdej osoby, kto powziął realizację marzenia posiadania w swoim mieszkanku budującego klimat kominka. Dylematy dopadają nas jednakże w chwili, gdy w posiadanym kominku trzeba rozpalić. To ratunek, że ta praca do najbardziej skomplikowanych nie jest zaliczana, a dobór stosownego drewna może dostarczać wysokiego komfortu i czerpania radości.

Palenie w kominku wypada rozpocząć od dostosowania odpowiedniego drewna. W sytuacji gdy spróbujemy sięgać po drewna z drzew iglastych, to okaże się być to najprostsza droga do szybkiego zanieczyszczenia naszego wymyślnego kominka. Idealnie będzie wybrać drewno z drzew liściastych, które nie wytworzy nam zbyt wiele sadzy, ponieważ nie ma tak ogromnej ilości żywicy, co na przykład sosna. Jeśli chodzi o gatunek, najpewniejszym zda się grab, dąb albo buk, jednakże powinno się zwrócić swoją uwagę też między innymi klon, olcha czy jesion.

Kiedy nareszcie zdecydujemy się na oczekiwane przez nas i odpowiednie pod nasz budżet domowy drewno do kominka zalesie bądź zakupimy je w innym, jakimkolwiek mieście, powinno się dalej opanować techniki. Cząstki drewka należy ułożyć na ruszcie, krzyżując je tak, by pomiędzy nimi dało się powkładać kostki podpałki. Kiedy konstrukcja jest przygotowana, powinno się podpalić podpałkę, ułatwiamy dojście powietrza przez otwarty szyber i zamykamy kominek na kilkanaście minut. Po tym czasie mamy szansę czerpać radość z niemałego, a obdarowującego ciepłem ognia. Pożądane byłoby mimo wszystko nie zapominać, iż po wszystkich uroczych momentach spędzonych z rodziną i przyjaciółmi, kiedy skończy się okres grzewczy, należałoby zawołać kominiarza do wyczyszczenia komina. Samo usuwanie popiołu z kominka oczywiście jest konieczne, ale bezpieczeństwo pozyska dopiero wizyta specjalisty, który skrupulatnie wyczyści przewód kominowy, odprowadzający dym oraz sadzę. Tak spreparowanym kominkiem będziemy mogli ponownie cieszyć się gdy znów aura nie będzie zbyt dobra, nie musząc się martwić o swoje zdrowie i życie.Powiązane słowa: