Parkiet zakładaj przez fachowców, nie samemu

Robienie remontu bez fachowca to nie małe wyzwanie dla niejednego śmiałka. O ile takie rzeczy, jak pomalowanie ścian bądź poprzyklejanie tapet może dobrze wyjść nawet początkującym majsterkowiczom, a nawet zupełnym amatorom, którzy nie mieli nigdy do czynienia z wykańczaniem mieszkania. Jednak są takie rzeczy, które wymagają większą dozę skupienia oraz dokładności. Jedną z nich jest montowanie parkietu. Warto dowiedzieć się, czy da się to zrobić bez fachowców.

Zwłaszcza składanie parkietu to zadanie jedynie dla solidnych, cierpliwych i totalnie dokładnych. Wskazane, by byli to faktycznie perfekcjoniści. Nie będzie to łatwe zadanie, które zajmuje przeważnie całkiem dużo czasu, jednakże pozwala na to, by oszczędzić trochę groszy. Układanie parkietu jest całkiem skomplikowane i woła wykonania naprawdę wielu działań, z których na czele pojawiają się te, które wiążą się z przygotowaniem podłoża. Aby to wykonać wypadałoby wyrównać wszystkie rysy i z niesamowitą dokładnością je poddać zagruntowaniu, a już samo to całkiem długo może potrwać. Perfekcyjni parkieciarze umieją przygotować podłoże stosownie pod stopień wilgotności drewna, które kładą, lecz dla początkującej osoby bywa to często problemowe.

Układając należy również nie zapominać o dylatacji, inaczej mówiąc odległości klepek od ścian i od siebie – przyda się być świadomym tego, że drewno jest w stanie się kurczyć i rozbijać, w związku z czym musi mieć na to przestrzeń. No i końcowym krokiem zda się być cyklinowanie, czyli dotarcie parkietu i posmarowanie go olejem lub lakierem. Zdaje się niekiedy, że to najmniej skomplikowany element, to aczkolwiek nie okazuje się być prawda. W związku z tym jeśli nie czujesz się zbyt dobrze w tym temacie, nie próbuj. Zdaj się na fachowców. Usługi remontowe w Warszawie z pewnością będą kosztowały mniej aniżeli zatrudnienie fachowca, który podejmie się naprawiania popełnionych przez Ciebie błędów.Powiązane słowa: