Parkiet do montażu? Może lepiej poszukać kogoś, kto się na tym zna?

Podjęcie się remontu na własną rękę to nie małe wyzwanie dla niejednego śmiałka. O ile takie rzeczy, jak pomalowanie ścian czy nałożenie tapet może dobrze udać się nawet zaczynającym swe takowe zmagania majsterkowiczom, a nawet zupełnym amatorom, którzy nie mieli nigdy do czynienia z wykańczaniem mieszkania. Aczkolwiek są takie rzeczy, które wołają o większą dozę skupienia oraz precyzji. Jedną z nich jest montowanie parkietu. Dowiedz się, czy można to wykonać samodzielnie.

Przede wszystkim składanie parkietu to zadanie wyłącznie dla solidnych, cierpliwych i totalnie dokładnych. Wskazane, by byli to faktycznie perfekcjoniści. Nie zdaje się być to łatwe zadanie, które zajmuje zazwyczaj dość sporo czasu, jednak pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy. Układanie parkietu jest dosyć skomplikowane i wymaga podjęcia naprawdę wielu działań, z których na czele pojawiają się te, które wiążą się z przygotowaniem podłoża. Aby to zrobić wypadałoby wyrównać wszelkie rysy i skrupulatnie je zagruntować, a już samo to bardzo dużo czasu może nam zająć. Prawdziwi parkieciarze mogą przygotować podłoże właściwe pod stopień wilgotności drewna, które kładą, jednakże dla początkującej osoby może być to trudne.

Podczas układania powinno się także pamiętać o dylatacji, czyli odległości klepek od ścian i od siebie – przyda się posiadać takową wiedzę na temat tego, że drewno się kurczy i rozbija, przez co musi mieć na to przestrzeń. No i ostatnim krokiem jest cyklinowanie, czyli dotarcie parkietu i pomalowanie go olejem lub lakierem. Wydawałoby się, że to najłatwiejszy element, to aczkolwiek nie okazuje się być prawda. Dlatego jeśli nie czujesz się na siłach, nie podejmuj się nawet próby. Zdaj się na fachowców. Usługi remontowe w Warszawie a bank będą kosztowały mniej niż zatrudnienie fachowca, który podejmie się naprawiania popełnionych przez Ciebie błędów.Powiązane słowa: