Ogród i dom wołają o zmiany?Uformuj coś z betonu!

Beton ostatnio zdaje się być bardzo modną dekoracją różnego typu. Jest naturalny, nie wymaga przesadnio wiele pracy, bardzo plastyczny, w związku z czym da się zrobić z nim sporo przedmiotów. Beton dekoracyjny przypadnie do gustu każdemu, kto pragnie mieć loft albo mieszkanie w stylu industrialnym, jednakże nie tylko. To w ostatnim czasie również niejednokrotnie wybierany materiał do dekoracji domów jednorodzinnych albo ogrodów w nowatorskim stylu.

Ozdobny beton wykazuje sporo przeróżnych oblicz. Przeważnie bywa on w formie posadzki, która może być tak długo polerowana aż stworzymy coś podobne do efektu lustra. Warto aczkolwiek wiedzieć, że beton to nie tylko podłoga – wręcz może być zupełnie inaczej, można umieścić go na ścianie. W tym miejscu niesamowicie wypada w formie szorstkich kostek, które są w stanie być imitacją kamienia bądź cegły. Wówczas świetnie sprawdzają się formy do betonu – dają możliwość ukształtowania intrygujących „kamieni”, które tworzą na ścianie niesamowity widok. Beton jest szorstki, w wyniku czego sprawia wrażenie naturalnego kamienia, między w ten sposób przygotowane, odlewy w formie kostki można włożyć też fugę, przez co ściana może wyglądać jeszcze bardziej inspirująco.

Ciekawym rozwiązaniem, które często wykorzystuje się w miejscach publicznych, przykładowo kawiarniach i restauracjach umieszcza się też beton stemplowany. Także on wygląda jak nieregularny kamień i efekt ów można uzyskać używając specyficznej formy do betonu. Dodatkowo można stworzyć jedyną w swoim rodzaju płaskorzeźbę, która udekoruje ścianę pomieszczeń w stylu greckim bądź włoskim. Z odpowiednią formą sylikonową tego typu dekoracje możesz wytworzyć samemu, jednakże znacznie lepiej takie działanie oddać w ręce profesjonalistów. Przez to będziesz pewny tego, iż ozdoba zostanie zrobiona na najwyższym poziomie.Powiązane słowa: