Najlepsze gatunki drewna do kominków

Drewno kominkowe powinno spełniać trochę istotnych kryteriów – żąda się, aby było odpowiednio wysuszone, dobrze okorowane i optymalnie twarde. zalecane jest, żeby zostało podzielone na szczapki o szerokości 20-30 cm. Warto także mieć pojęcie, że w kominkach lepiej nie drewnem niewiadomego pochodzenia, przywiezionym prosto z lasu albo – to zdecydowanie najgorsza opcja – pobudowlanym. Z tego powodu w tej sprawie lepiej jest zaufać wyspecjalizowanej w tym firmie. Tani pellet wyględy oferują w paru miejscach, rozsądnie jest wówczas się zapoznać z ich towarem, żeby wyselekcjonować najlepszą wersję dla siebie.

Drewno, którego kaloryczność można określić za najwyższą jest grab. Posiada miano, że jest najlepszym drewnem kominkowym, z bardzo znaczącego powodu – okazuje się być łatwopalny, nie zawiera zanadto dużo kory i długo się wypala, przekazując niemałą ilość ciepła. Posiada mimo wszystko nietuzinkową wadę – miewa niezbyt dobrze się prezentujący, mało efektowny płomień. Z tego względu osoby, które lubią relaksować się przy trzaskającym ogniu, wybierają częściej jesion – porównywalny rodzaj drzewa pod kątem kaloryczności, lecz miewa zdecydowanie efektowniejszy płomień.

Miłośnicy przyjemnych woni podczas palenia wybierają głównie dąb. To faktycznie dobrze znane drewno, bywa tak czy owak trochę kosztowniejsze aniżeli inne gatunki. Chociaż ma dużo kory i błyskawicznie dochodzi do jego spalenia, szukamy go przez to, że wykazuje ładny płomień i poruszający aromat – drewno posiada dużo olejków eterycznych, które pojawiają się w powietrzu pod wpływem ciepła. Także wart skupienia o nim myśli zapach przekazuje drewno z drzew owocowych, zwłaszcza jabłoni, gruszy oraz wiśni. Jest także całkiem wysoko kaloryczne, zarazem spala się proporcjonalnie oraz nie produkuje nazbyt dużo popiołu. Swoją uwagę warto też poświęcić brzozie, która jest stosunkowo tania, a wypala się stopniowo, uzyskując silny, buzujący płomień.Powiązane słowa: