Na czym polega zawód projektanta wnętrz?

Jednostki często mylą pojęcia sadząc, że praca projektanta wnętrz polega jedynie na wystroju mieszkania barwami, meblami, albo tkaninami. Jest to jednak niepoprawne, gdyż takiego typu zajęcia dotyczą dekoratora wnętrz.

Projektant jest odpowiedzialny nie tylko za wystrój wnętrza, lecz również za nieco bardziej skomplikowane zadania. Projektant wnętrza odpowiedzialny jest za aranżacje jak również projekty wnętrz czyli światło w pomieszczeniach, zagospodarowanie przestrzeni, dobór odpowiednich kolorów, montaż podłóg, lamp jak również zasłon, odpowiada za dobór farb jak również okładzin ściennych i można by tutaj wymienić jeszcze kilka odmiennych czynności. Mało tego projektanci wnętrz niejednokrotnie oferują uczestnictwo i pomagają w całym procesie architektonicznym dla budowli domu.

Projektanci powinni więc posiadać wiedzę o przepisach budowlanych, muszą także obsługiwać oprogramowanie do projektowania mieszkań, znać metodę CAD, a co najistotniejsze muszą posiadać wiedzę jak przygotować prezentację, która wykona wrażenie na ewentualnym kontrahencie. Skoro już wyjaśniliśmy sobie, na czym polega profesja architekta wnętrz i co właściwie każdy dobry projektant wnętrz wiedzieć powinien sprawdźmy, cóż jest niezbędne, aby pozostać projektantem wnętrz? Tak naprawdę najważniejszym warunkiem jest posiadanie odpowiedniej wiedzy z tego obszaru oraz uzdolnienie artystyczne.

Pomijając jednak aspekt samej edukacji oraz zdobywania wiedzy to nic nie jest tak istotne jak praktyka, która nabywa się w toku pracy. Praktyka a także umiejętności nabyte przy okazji niej są kluczem do triumfu. Projektowanie wnętrz jest to sztuka i nie jesteśmy w stanie się tego nauczyć tak jak dla przykładu pisania na klawiaturze. Tu wymagany jest jeszcze wewnętrzny instynkt.

Komentarze:

Kasia
Wykorzystywał ktoś z zakupu drzwi z montażem opole wejściowych do mieszkanka w bloku, korzystając z propozycji owych pracodawców, jakież reklamują się ulotkami zostawianymi w skrzynkach pocztowych? Zamierzam wymienić drzwi oraz zastanawiam się, czy też nie rozsądniej zakupić sam jeden drzwi w sklepie, gdzie również instalują, ewidentnie za pieniądze. Czy do tych drzwi trzeba nabyć odrębnie zamki i klamkę?
Jan
Witam! Czy ktoś zdołałby mi odpisać na męczące mnie zapytanie? Czy obecnie architekci posługują się makietami? Makiety dalej funkcjonują w tej branży, czy raczej ich funkcje przejęły prezentacje tworzone w projektach komputerowych? Jeśli dalej działają, czy makiety te realizuje sam jeden projektant?
Wiktoria
Nie oszczędzajmy przy remoncie mieszkania i tak czy owak uwzględnij jakość. Niech projektant weźmie pod uwagę to co jest wysokiej klasy - aluminiowe listwy wykończeniowe. Ja raduję się, że mam fachowo w 100% obrobione!Powiązane słowa: