Montaż kominka w domu

Kupując kominek należy zwrócić uwagę na parę niebywale ważnych aspektów. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na moc kominka. Przez moc rozumie się tutaj wielkość paleniska oraz gorąco, jakież wydziela.

Rozmiar najświetniej dostosować do wielkości salonu i potrzeb grzewczych. Konsekwencją wyboru zbytnio dużego kominka jest jego niska produktywność a także osadzanie się sadzy na wnętrzu oraz szybie kominka. W odwrotnej sytuacji, za mały będzie intensywniej wykorzystywany, co przyśpieszy jego używalność. Aby kominek prawidłowo funkcjonował potrzebna jest adekwatna wentylacja a także przepływ powietrza.

Podczas organizowania kupna oraz budowy kominka musimy wziąć pod uwagę szczelność budynku i okien. Mają one gigantyczne znaczenie dla adekwatnego jego działania. Wiąże się to z drugim kłopotem, jakim jest miejsce jego budowy. Miejsce zależne jest od rodzaju i gatunku kominka, który kupimy. Część kominków zostało zaprojektowane z myślą o umieszczaniu ich w sąsiedztwie ścian zbudowanych z artykułów palnych, inne zaś nie są w ogóle do tego przystosowane. W takim wypadku najlepszym wyjściem jest udanie się po poradę do profesjonalistów. Może się albowiem okazać, iż w naszym domu bardzo potrzebna jest dodatkowa izolacja termiczna ścian.

Do montażu raczej też nie musimy zabierać się samodzielnie. Nieprawidłowe wymierzenie komina a także niepoprawne połączenia mogą dokonać, że dym z paleniska nie będzie wychodził z domu tylko wręcz do niego wracał. W naszej ojczyźnie obowiązują również przepisy kontroli kominków jeszcze przed jego montażem. Zatwierdzenie jest niebywale istotne, ponieważ pozwala stronić od niepotrzebnych kosztów połączonych z montażem wadliwego sprzętu, a w późniejszym okresie również jego demontażu. Osobą zajmującą się odbiorem instalacji i jej zatwierdzaniem jest tzw. mistrz kominiarski. Aczkolwiek przed podjęciem jakiś decyzji bardzo warto poprosić o pomoc personel sklepu, w którym zamierzamy nabyć kominek.

Pracownicy potrafią okazać się naprawdę pomocni a także uchronią nas przed podjęciem niewłaściwych decyzji. Duża ilość sklepów pracuje też z firmami zajmującymi się fachowym instalowaniem kominków. Jest to zdecydowanie pomocne dla nie jednego klienta.

Komentarze:

Jan
Ja polecam piece kominkowe, palę parę razy na tydzień, w sezonie zimowy znacznie systematyczniej, zaś ekonomizacja przy takiego typu paleniu to około 200-250 zł miesięcznie. Oczywiście palę zaledwie popołudniami do wieczora, ciekawe dopełnienie ogrzewania gazowego.Powiązane słowa: