Migomaty

W współczesnym świecie możemy zobaczyć bardzo szybko rozwijającą się technikę. Stworzono niezwykle wiele innowacji, które bez wątpienia upraszczają nam pracę w każdej dziedzinie. Można również dostrzec, że najskuteczniejszymi i najpomocniejszymi sprzętami są te, wynalezione dla celów budowniczych.

Olbrzymie dźwigi i niewielkich rozmiarów spawarki, są to urządzenia, które swoje zastosowanie odnalazły raczej na każdym placu budowy. Przyjrzyjmy się bliżej samym spawarkom, a raczej konkretnym modelom jakim są spawarki MIG. Spawanie za pomocą metody Metal Inert Gas polega głównie na zastosowaniu łuku elektrycznego, który tworzy się między elektrodą topliwą i spawanym tworzywem. Dla zwiększenia jakości spawu oraz ochrony spoiny, metoda ta korzysta ze strumienia gazu osłonowego, który ochrania łuk oraz jeziorko metalu w stanie ciekłym.

Należy tutaj zaznaczyć, że spawarki mig wykorzystują gaz osłonowy, który chemicznie jest obojętny np. hel, czy argon. Tymczasem istnieje inne spawanie, które jest bliźniaczym odpowiednikiem spawania MIG, chodzi tutaj o metodę Metal Active Gas. Ten sposób natomiast w swoim funkcjonowaniu wykorzystuje gaz osłonowy, chemicznie aktywny np. dwutlenek węgla.

Metoda spawania MIG i MAG ostatnio jest niezwykle popularna wśród zawodowych i amatorskich spawaczy. Przyczyną tego na pewno jest jej wielofunkcyjność. Dzięki niej realne jest łączenie odmiennych metali i ich stopów we wszystkich pozycjach. Jest to dosyć mało spotykana zdolność, gdyż przeważnie większość spawarek może spawać w jednej do trzech pozycji. Poza tym spawarki mig i mag umożliwiają osiągnięcie dobrej jakości spoiny przy jednoczesnym uzyskaniu wysokiej wydajności samego spawania.Powiązane słowa: