Magnolie, które sprawdzą się w ogrodach na 5 z plusem

Magnolie w okresie kwitnienia to stosowne ozdobniki każdego ogródka. W sumie drzewa zdają się być nadzwyczaj ozdobne, a wspaniałe, a do tego spore kwiaty przechodzące proces rozwoju na nieraz bezlistnych pędach, praktycznie zaledwie dodają im wdzięku. Można powiedzieć, że w naszych warunkach klimatycznych nie każda odmiana magnolii może zostać wybrana do uprawy. Naprawdę wielokroć bowiem się zdarza, że nie zdołają one w stanie przetrwać temperatur poniżej zera. Jakie zatem gatunki magnolii mogą być posadzone w naszych ogrodach?

W większości przydomowych ogrodów najświetniej lepiej wypadną się mniejszej wielkości odmiany magnolii, które zdobywają wysokość od 2,5 do 5 metrów. Najbardziej powszechna z nich zda się być Magnolia soulangeana, czyli magnolia pośrednia. Odmiana ta wyróżnia się dużymi białoróżowymi kwiatami, które zakwitają jeszcze zanim pojawią się liście. Mimo wszystko nawet będąc bez liści, drzewko prezentuje się naprawdę okazale ze względu na bardzo inspirujący kształt gałęzi. Jest to jednocześnie niebywale korzystna dla portfela magnolia, ponieważ magnolia cena sadzonki z doniczki mieści się w okolicach 40 zł.

W małych ogrodach dobrze wypadną również karłowe odmiany magnolii, które dochodzą maksymalnie 2,5 m wysokości. Najczęściej sięga się po odmiany takie jak: Magnolia liliflora, czyli magnolia purpurowa i Magnolia stellata, czyli magnolia gwiaździsta.

Magnolia purpurowa, jak jej nazwa wskazuje, ma ciemno purpurowe i bardzo wyraziste kwiaty kształtem przypominające kielichy. Kwitnie niezwykle obficie i zjawiskowo. Bywa też, że zakwita dwukrotnie w ciągu sezonu.

Magnolia gwiaździsta charakteryzuje się sporymi kwiatami, które zdołają zdobyć nawet 15 cm średnicy. Zależnie od odmiany kwiaty mogą mieć zabarwienie od białego do purpury połączonej z czerwienią. Mimo to kwitną one zaledwie raz i w dodatku niczym przez chwilkę w porównaniu do magnolii purpurowej.Powiązane słowa: