Kuchnia dopasowana do człowieka

Przyzwoity projekt kuchni to absolutna podstawa. Lecz spokojnie – nie potrzebujesz do tego profesjonalnego architekta. Sam też zdołasz przemyśleć fenomenalną kuchnię. Wystarczy, że 3 podstawowe urządzenia – lodówkę, zlew a także kuchenkę ustawisz tak, by były wierzchołkami „narysowanego w powietrzu” trójkąta.

Wygoda jest maksymalna, ponieważ poruszasz się po brzegach trójkąta, który łączy w liniach prostych najważniejsze i zazwyczaj używane produkty. To nie magia tylko ergonomia, tak naprawdę w codziennym egzystowaniu powtarzamy ruchy jak i zachowania. Zasada trójkąta tą naukę w skuteczny sposób stosuje. Gotowanie nie zawsze musi się wiązać tylko z powszednim obowiązkiem, potrafi być również przyjemnością. Aby tak się stało warto kuchnię urządzić tak, by na realizowanie praktycznych czynności nie zgubić za bardzo wiele czasu. Prawidłowa ergonomia w kuchni potrafi skrócić okres przygotowania posiłków o 60% i czas poświęcony na gotowanie o 30%.

Powszednie przyrządzanie posiłków to powtarzanie licznych czynności. Rozpocząwszy od wypakowywania zakupów plus wkładania ich do lodówki albo szafy stalowa wola. Jeśli są nam potrzebne, wyjmujemy je, myjemy, kroimy oraz wrzucamy na patelnie, ustawiamy na kuchence lub wstawiamy do piekarnika. W zależności od kształtu a także wielkości kuchni jak również typu zabudowy – każde pomieszczenie będzie wyglądało inaczej. Oprócz obszaru ulokowania pojedynczych urządzeń ważne jest także odległość między nimi. W małych kuchniach z niezbędności czasem je zmniejszamy, jednakże w ogromnych nie warto ich zwiększać, oszczędzimy sobie niepotrzebnego biegania.

A zatem, podczas remontu kuchni, powinniśmy sterować się ergonomią. W szczególności – maksymą trójkąta, która jest niebywale funkcjonalna.Powiązane słowa: