Krzewy ogrodowe - które najlepiej się prezentują?

Kwitnące krzaki ogrodowe cieszą się ogromnym powodzeniem, prawdopodobnie w związku z tym, że są łatwiejszew uprawie aniżeli większość kwiatów. Szybko rosną, wypełniając zielenią ogród przez cały rok, a dodatkowo gdy jest jej czas kwitnienia to najlepiej prezentująca się dekoracja, jaką możesz sobie wyobrazić. Warto poznać najpiękniejsze krzewy ogrodowe, które świetnie mogą rosnąć w polskim klimacie.

Najbardziej znane i zarazem przez wiele osób zwane są najpiękniejszymi są magnolie, które odznaczają się uroczymi kwiatami w białym lub różowym kolorze. Kwiaty pojawiają się wiosną i jak na złość nie utrzymują się zanadto długo, jednakże na widok kwitnącej magnolii opłaca się czekać. Są bardzo proste w uprawie, choć potrzebują odpowiedniego nawożenia i utrzymywania kwaśnego poziomu pH. Po przekwitnięciu rosną na nich śliczne, długie i mocno wybarwione liście.

Inny krzew ogrodowy, który powinien mieć oddaną uwagę to wawrzynek wilcze łyko. Zdaje się być nim krzew o raczej delikatnych, lecz zachwycających kwiatach w odcieniu jasnofioletowym. Krzewina rzadko przekracza 1 metr wysokości, dzięki czemu będzie odpowiedni nawet do niedużych ogrodów oraz zakątków. Nie jest trudny w uprawie, a ze względu na nieduże wymagania, będą mogły być też uprawiane przez ogrodników-amatorów.

Do posiadających uznanie krzewów ogrodowych należy również migdałek. Jest to malutki krzew w formie piennej – zaszczepiony na pniu śliwki ałyczy wygląda jak drobne drzewko. Wytwarza multum wiotkich gałązek, rozchodzących się promieniście, które wczesną wiosną – czasami już pod koniec marca oblepione są licznymi kwiatami zabarwionymi na różowo. To naprawdę zachwycająca roślinność, która niesamowicie będzie wyglądać w każdym ogrodzie.Powiązane słowa: