Konsultanci LEED w naszej ojczyźnie

Na rynku pracy, z roku na rok, odszukają się co raz to odkrywcze zawody. Jednym z nich staje się konsultant LEED. System LEED został stworzony w 1998 roku w Stanach Zjednoczonych. Na krajowym rynku dopiero rozpoczyna się pojawiać. W kilku słowach definiując, jest to układ oceny budynków, zarówno mieszkalnych oraz komercyjnych. Zawiera on parę kryteriów.

Gdy planujemy ubiegać się o certyfikat, musimy zacząć postępować już na etapie projektowania. I tu niezbędna jest pomoc wspomnianego wcześniej konsultanta. Posłuży on załatwić jak najwyższą liczba punktów, przydatnych do umożliwienia certyfikacji. Konsultant uczuli, które żądania są potrzebne i bez, jakich nie potrafilibyśmy się obejść.

Do spełnienia jest 8 punktów: - zrównoważona lokalizacja, - kuszące skorzystanie zapasów wodnych, - atmosfera a ponadto energia, - pokłady i materiały, - otoczenie wewnętrzne, - innowacyjność projektu, - priorytety regionalne. Jeżeli takiego typu pojęcia są ci bliskie i dobrze znane, rozważ się nad ukończeniem kursu konsultanta. Zajęcie to w Polsce jest bardzo mało atrakcyjny. Gwarantuj ci to łatwiejszy początek. Nie będziesz musiał zabierać udziału w walce szczurów a ponadto udowadniać, iż jesteś lepszy niż starzy weterani.

Zadbaj o świetna wiedzę a także ruszaj w drogę poszukiwać klientów. Pamiętaj, iż pojedyńcza jednostka zadowolona z twych usług, poleci cię kolejnym. Lecz równie ekspresowo rozchodzą się niedobre opinie. Dlatego w żadnym wypadku nie wolno ci pozwolić sobie na błąd. Jeśli sumiennie podejdziesz do wykonywanych obowiązków, potrafisz stać się liderem w tym zawodzie. Pozostali rozpoczną przychodzić do ciebie nie tylko po porady powiązane z certyfikacją, lecz także po szkolenia. Być może z czasem przekwalifikujesz się też na szkoleniowca zawodu.Powiązane słowa: