Klimatyzacja w domu - ile przygotować pieniędzy?

Klimatyzacja o wiele częściej jest instalowana w naszych domach. Co tu się dziwić skoro, koszt urządzenia jest coraz mniejszym obciążeniem dla naszej kieszeni, dodatkowo zdecydowanie korzystnie wpływa na komfort siedzenia w budynku mieszkalnym podczas intensywnego i upalnego okresu, gdy trwa lato. Jej użytkowanie też staje się mniejszym obciążeniem domowego budżetu, bo te niedawno stworzone modele bywają dogodniejsze dla naszej wygody oraz nie zużywają przesadnych puli prądu. Dowiedz się, jaki koszt niesie z sobą klimatyzacja w domku i jak dużo musimy zainwestować na sam start.

Pierwszym kosztem, jaki musisz ponieść jest zakup samego klimatozytora. W tym przypadku wydatek wiąże się przede wszystkim od mocy urządzenia oraz jego wielkości. W wielu przypadkach do domu nie ma konieczności instalowania czegoś o mocy aniżeli 3,5kW. To standardowa klimatyzacja Wrocław może ją nam sprzedać za 1500-2000 złotych. Jeżeli rozmyślasz o bardziej profesjonalnym sprzęcie, nie oczekuj podobnego kosztu za aparaturę, które może sięgać wręcz do 4 tysięcy złotych. Za to lepsze dla naszej kieszeni klimatyzatory, których koszt to mniej niż 1000 złotych będą mogły być mało produktywne oraz przydawać się wyłącznie w pomieszczeniach o niewielkiej przestrzeni i dlatego nie wydają się być zanadto dobrym rozwiązaniem.

Montaż klimatyzatora to bywają dodatkowe koszty, aczkolwiek jest możność przeprowadzić go samodzielnie. Jednak nie zdaje się być to takie banalne – jest konieczność, by nabyć rurki chłodnicze, kable oraz izolację, w wyniku czego może okazać się, że będzie to bardziej skomplikowane. To potwierdza, że sensowniej będzie zawołać odpowiednią firmę monterską, która zrobi to za ciebie za niezbyt wysoką kwotę. Inaczej zawsze ryzykujesz, że zamontowanie nie da rady wyglądać przesadnio estetycznie, a klimatyzator umieszcza się zazwyczaj w salonie bądź innym reprezentacyjnym pomieszczeniu. Koszt montażu bywa zależna od firmy, jednakże nie powinien okazać się przesadnio wysoki i najczęściej wynosi kilkaset złotych.Powiązane słowa: