Kiedy zacząć uczyć psa?

Szczenięta uczą się od 1-wszego dnia pobytu u nas, a praktycznie od pierwszego dnia żywota. Mało tego: małe pieski uczą się 24 h na dobę. Pamiętajmy, że psy to kompletnie inny gatunek, jaki odbiera świat zupełnie inaczej. Szczeniaka musimy zacząć wychowywać jeżeli tylko pojawi się w naszym mieszkanku. Przede wszystkim uczymy go życia w świecie osób. Zapoznajemy z nowymi sytuacjami, otoczeniem, zwierzętami, różnie wyglądającymi innymi osobami, odrębnymi środkami komunikacji. Ten nieoceniony czas, to nadzwyczaj ważny dla szczeniaka okres postępu.

Gdy poprawnie przeprowadzimy socjalizację, zwiększamy prawdopodobieństwo, iż pies w dorosłym żywocie będzie się zachowywał w sposób zrównoważony, zdecydowanie reagował na kolejne sytuacje i nie będzie nam sprawiał kłopotów swoim nieprzewidywalnym zachowaniem. Pracę z psem wskazane jest rozpocząć już od 6 - 7 tygodnia jego trwania. Jeżeli nasz pies skończył już 4 miesiące warto zapisać go na szkolenie psów radom. W trakcie owego kursu młody pies nauczy się robienia elementarnych zagadnień i wielu dodatkowych zdolności niezbędnych w powszednim egzystowaniu.

Korzyścią szkolenie psa w wieku młodzieńczym jest nie tylko nauka podstawowych umiejętności, ale też komunikacji z opiekunem czy może właścicielem. Porządnie przewodzone szkolenie wzmacnia więź ze zwierzęciem, uczy psa, iż kontakt z opiekunem jest bazą przyjemności, radości plus zabawy. Naturalnie szkolenie psa jesteśmy w stanie zacząć także gdy jest on już psem dorosłym, a nawet starszym. Do okresu, w jakim pies jest sprawny a jego zmysły funkcjonują w sposób prawidłowy bez kłopotu możemy go szkolić. Pracę rozpoczynamy od nauki fundamentalnych poleceń.

Nauka szablonowych umiejętności rozwija możliwość kontroli psa, a tym samym zwiększa jego ochronę a ponadto swobodę.Powiązane słowa: