Jakie zabawki mają najlepszy wpływ na rozwój dzieci?

Z dużej liczby badań wynika, iż zabawki konstrukcyjne, takiego typu jak klocki oraz podobne, doskonale stymulują rozwój w wieku dziecięcym. Ludzie, które od dziecka zabawiały się na przykład klockami LEGO mają zwykle lepiej rozwiniętą wyobraźnie przestrzenną, są spokojniejsze oraz łatwiej rozwiązują problemy.

Kiedy dziecko składa jakąś strukturę według wytycznych musi wykazać się sporą cierpliwością a także determinacją w dążeniu do celu. Poza tym po zakończeniu zabawy czuje satysfakcję z osiągniętego celu, wyrabia w sobie poczucie kontroli, czego nie przyniosą mu pozostałe zabawki Mikołów.

W innym wypadku, gdy dzieciak konstruuje z klocków modele oraz konstrukcje bez wyznaczonego schematu, stymuluje bardzo silnie swoją wyobraźnię przestrzenną, twórczość i inne wartościowe zdolności. Jeśli nasze dziecko uwielbia bawić się klockami musimy jak najbardziej popierać je w jego zamiłowaniu.

Sporo ludzi uważa, iż zabawki nie są obowiązkowe dla wzrostu małolata, albowiem zbyt ograniczają jego pomysłowość. Mimo że jest w tym nieco prawdy, warto pamiętać, iż niektóre zabawki wykazują wręcz odwrotne działanie i mogą nawet przyczynić się do ujawnienia dużego geniusza naszego malca.Powiązane słowa: