Jakie rasy psów są popularne w naszym kraju?

Niezwykle ciężko oszacować cyfrę ras występujących w naszym kraju. Nie ma bowiem, obowiązku rejestracji każdych psów, dlatego też dużo trudniej całkowicie wyliczyć, jakie rasy w naszym kraju są najbardziej popularne. Owczarek niemiecki to numer 1 wśród ras wybieranych poprzez Polaków. Nic dziwnego, w końcu owczarek niemiecki to już u nas pies kultowy.

Zapisał się w pamięci pokoleń jako fantastyczne inteligentny a także nieustraszony Szarik z "Czterech pancernych" ale również Cywil z "Przygody psa Cywila". Mało która rasa dorównuje owczarkowi niemieckiemu pod aspektem szybkości uczenia się i wytrzymałości, dlatego tak chętnie wykorzystuje się go do zadań nadzwyczajnych. Przyszli właściciele owczarka niemieckiego mają obowiązek jednakże wspominać, że wpuszczają do domu dopiero nieoszlifowany diament.

Aby posiadać drugiego Szarika, trzeba poddać psa szkoleniu i dbać o jego rozwój intelektualny i ruchowy. Hodowla charcików włoskich od niedawna są bardzo znane w naszym kraju. Można traktować go jako okaz gracji plus dystynkcji. Żyją w zgodzie z innymi domownikami, bez trudu go wychować bowiem nieustannie dąży do zaimponowania swojemu panu. Ten pies jest urodzonym biegaczem ze sporą liczbą energii. Dlatego także uwielbia spacery. Yorkshire terier, czyli York - ze względu na swoje nieduże gabaryty to pies świetny do mieszkania w bloku. Ma nieodparty urok wiecznego szczeniaka, którego chce się cały czas przytulać, czesać a także bawić się z nim.

Jest to pies pod niejednymi względami świetny - dosłownie wszędzie się zmieści, jest w miarę nieskomplikowany w utrzymaniu, uwielbia zabawę, bez trudu przywiązuje się do właściciela, dobrze znosi obecność dzieciaków i należy do tzw. ras hipoalergicznych, bowiem posiada włosy zamiast sierści.

Komentarze:

Szymon
Kocham pieski i od licznych lat hoduję Owczarki Niemieckie Długowłose Hodowla jest trudna w utrzymaniu, jednak warto. Psy są kochane, otrzymują wiele nagród i mogą pochwalić się ślicznym potomstwem. Mam możliwość zatwierdzić, że są to niezwykle mądre psinki i chyba nie bez motywu tresowane na przykład przez policję.Powiązane słowa: