Jakie danie na telefon jest najpopularniejsze?

Każde miasto w naszym kraju ma własne preferencje kulinarne oraz preferencje co do posiłków, jakie jedzą najswobodniej jednostki. Po analizie danych, dotyczących tego, jakież posiłki najchętniej zamawiamy, moglibyśmy sporo dowiedzieć się o tym, czy określone miasto jest zamożne, zapracowane, lub jedzenie za każdym razem zamawiają ludzie samotni czy może też całe grupy. W Krakowie po takich analizach okazało się, iż na czele listy pojawiła się pizza.

Bez kwestionowania to pizzę jadamy najchętniej, znacznie częściej niż jakiekolwiek odrębne jedzenie w mieście. Pozostałe miejsce to domowe obiady, a więc zwykłe dania z kuchni polskiej. To też nie jest specjalnie dużym zaskoczeniem, prawie każdy ceni dania do jakich jest przyzwyczajony jak również chętnie je to, co już kojarzy. Ale na dalszych położeniach listy ukazały się już mniej sztampowe dania, jak kebab. W Warszawie mamy do czynienia z bardzo olbrzymim zróżnicowaniem, jeśli mowa o gusta klientów. Przy okazji gdy w pozostałych miastach pizza zdecydowanie króluje wśród zamawianych potraw, w stolicy zajmuje ona drugie miejsce pod kątem liczby zamówień.

Wynikać to prawie m.in. z tego, iż mieszkańcy Warszawy mogą sobie pozwolić na zamówienie odrobinę droższego posiłku, lubią eksperymentować, poza tym mają do wyboru lepszą ofertę. Jedzenie na telefon Warszawa to też kuchnia azjatycka, z której to bardzo swobodnie korzystają mieszkańcy stolicy. Kiedy najczęściej zamawiamy? Jest to jest fascynująca rzecz, jeśli porównamy Polskę z resztą globu, gdzie szczyt zamówień przysługuje w godzinach wieczornych, w naszej ojczyźnie szczyt zamówień w większości wypadków przypada w porze lunchu jak również w weekendy.

Jeżeli chodzi o inne dni tygodnia najmniej zamówień przysługuje na początek tygodnia, następuje to z faktu, iż w okresie weekendu ludzie posiadają czas, żeby sobie szykować jedzenie a także zabrać do pracy.



Powiązane słowa: