Jaka kawa jest najlepsza?

Gdy wybieramy ekspres do kawy nie zapominajmy, że niemal każdy z nich przygotowuje kawę kupioną w innej odmianie. W sklepach możliwa jest kawa ziarnista, mielona, w saszetkach oraz w kapsułkach. Jaka jest różnica pomiędzy takimi typami kawy? Napój przygotowany z kawy ziarnistej jest wedle smakoszy owego naparu najlepszy, bo jest najbardziej aromatyczny. Już sam zapach świeżo zmielonej kawy działa orzeźwiająco a także energetyzująco.

Amatorom kawy ziarnistej wymagany będzie ekspres automatyczny, który zmieli kawę przed samym jej zaparzeniem. Tak jak zawsze, właściciele pozostałych ekspresów również zdołają z niej czerpać, jednak muszą wyposażyć się dodatkowo w dobry młynek do kawy. Walorem kawy ziarniste jest to, że podczas przechowywania nie traci ona swego aromatu. Kawa mielona jest w stanie być użyta w ekspresach kolbowych, przelewowych oraz modelu mokka.

Co więcej, niektóre ekspresy automatyczne również mają opcję użycia kawy mielonej jako alternatywę ziaren. Kawa do ekspresu jest zmielona w bardzo wielu przypadkach na większe kawałki niż taka do parzenia „po turecku”. Zdecydowana większość kaw mielonych możliwych w sklepach jest w stanie być też użyta w ekspresie. Minusem kawy mielonej jest fakt, iż nawet starannie przechowywana po otwarciu opakowania, szybko gubi swój aromat. Kawa w kapsułkach jest to też kawa mielona.

Kapsułki są wykonane z metalu lub plastiku, dlatego też każda porcja kawy jest hermetycznie i próżniowo zapakowana i jest w stanie być przechowywana bez względu bez zguby walorów smakowych. Stosowane są tylko w wyjątkowych ekspresach kapsułkowych, co więcej każdy producent ma swój kształt kapsułki, przez co nie można stosować ich zamiennie.



Powiązane słowa: