Jak zrobić konfitury na zimę?

Smakiem ale też zapachem owoców chcemy zachwycać się przez cały rok. Wobec tego potrzeba zrobić domowe przetwory. Przetwory na zimę są dość pracochłonne w przygotowaniu, jednak warto skosztować.

Zamknięte w prześlicznych słoikach mogą być pysznym a także niepowtarzalnym prezentem. Nie ma co ukrywać, iż przygotowanie przetworów na zimę jest procesem czasochłonnym, jednakże za to niezwykle opłacalnym. Poza tym przygotowując własnoręcznie przetwory, znamy zupełnie ich skład oraz moglibyśmy dostosować poziom cukru do własnych zapotrzebowań bądź wymienić go słodzikiem. Przed włożeniem owoców do słoika, należy je sortować. Na przetwory najlepsze będą dojrzałe, jednak jednocześnie nie za miękkie, bowiem wtedy podatne są na wszelkie obicia i obtarcia, a to z kolei niezwykle pogarsza ich smak.

Owoce, z jakich zechcemy wykonać przetwory, najdoskonalej myć przed samym smażeniem, by przez kontakt z wodą nie straciły jędrności. Trzeba także pamiętać, ażeby wydrylować owoce, które tego wymagają. Niebywale ważną rolę odgrywa odpowiednie przygotowanie słoików a także butelek na przetwory. Powinniśmy je totalnie wyszorować, wyparzyć bądź wypiec w piekarniku, zaś później zostawić do samodzielnego wyschnięcia.

W kolejnym etapie możemy zająć się takimi kwestiami, jak Projekt etykiety – jest to świetna zabawa dla dzieciaków oraz opiekunów. To niebywale przydatne, jeśli planujemy zrealizować parę gatunków przetworów. Wtenczas słoiki będą uporządkowane, za to w naszej spiżarni będzie panował ład oraz porządek. Zrobione słoiki z konfiturą czyścimy z zewnątrz z pozostałości po owocach i rozpoczynamy pasteryzację. Słoiki z przetworami w środku gotujemy poprzez jakiś czas w wodzie, a później wyjmujemy i odwracamy do góry dnem.Powiązane słowa: