Jak zmusić pracodawcę do zatrudnienia?

Dużo osób szuka roboty na wiele różnych sposobów. Zdecydowana większość decyduje się na nowatorskie sposoby poszukiwania pracy, czyli przeglądanie ogłoszeń online. Z zasady może to być bardzo dobry sposób na szukanie, jednakże często wyniki nie są zadowalające ze względu na złe podejście do tematu.

Jakie błędy są popełniane?
Bardzo często poszukiwanie pracy zakończone jest w momencie wysyłania aplikacji. Co prawda w niektórych sytuacjach może to być jak najbardziej wystarczające. Wiele zawodów nie wymaga zbyt wielkich umiejętności, jak te, jakimi legitymujesz się poprzez wysyłanie swojego CV. Z zasady potrzeby przedsiębiorców kończą się na zaawansowanej obsłudze programów Microsoft Office. Ponadto mile widziany jest na pewno dodatkowy język obcy, jednakże jeżeli starasz się na wakat, który wymaga większego szeregu umiejętności.

Co kiedy staram się o pracę z obszaru marketingu/grafiki?
Wówczas należy wykazać się nie tylko samym życiorsyem bogatym w konkretne pozycje, które w prawdzie nie mają większego odzwierciedlenia. Dlatego, żeby pracodawca miał pewność, że zatrudnia osobę, która faktycznie posiada dane kompetencje dobrze jest zgromadzić swoje portfolio. Istnieje wiele możliwości na prezentacje swoich prac.

Jakie portfolio zrobić?
Możemy skupić się na portfolio w formie klasycznej, wtedy możemy wziąć je ze sobą na samą rozmowę kwalifikacyjną. Jednak, żeby na nią być poproszonym trzeba uprzednio zachęcić do tego pracodawcę, dlatego zdecydowanie rozsądniej jest założyć social media portfolio, które będzie dobrą prezentacją twojej osoby przed potencjalnym pracodawcą. Co więcej, dla wielu osób może się okazać również, że jest to dodatkowa możliwość do tego, aby zaciekawić kogoś z poza kręgu.

Portfolio jest przydatnym elementem wizytówki twojej osoby przed nowym pracodawcą lub zleceniodawcą. Dlatego trzeba zainteresować się możliwościami, które da ci założenie swojego osobistego portfolio dostępnego z każdego miejsca i na każdym urządzeniu. Wystarczy tobie jedynie dostęp do internetu.Powiązane słowa: