Jak zmusić pracodawcę do zatrudniania?

Wiele ludzi szuka pracy na wiele różnych sposobów. Zdecydowana większość podejmuje nowoczesne wyjścia poszukiwania zatrudnienia, czyli szukanie ofert online. Z reguły może to być bardzo dobry sposób na poszukiwania, jednakże często wyniki nie są zadowalające ze względu na nieprofesjonalne podejście do tematu.

Jakie błędy są popełniane?
Często szukanie pracy kończy się na etapie wysyłania aplikacji. Co prawda w wielu przypadkach jest to jak wystarczające. Dużo profesji nie potrzebuje zbyt dużych zdolności, jak te, którymi chwalisz się poprzez wysłanie swojej aplikacji. Z zasady potrzeby pracodawców zaprzestają na dobrej obsłudze pakietu Microsoft Office. Dodatkowo mile widziany będzie na pewno dodatkowy język obcy, jednak jeśli starasz się na wakat, który wymaga większego szeregu kompetencji.

Co gdy szukam pracy z zakres marketingu/grafiki?
Wtedy trzeba okazać się nie tylko samym CV bogatym w konkretne pozycje, które w rzeczywistości nie mają większego odzwierciedlenia. Dlatego, żeby przedsiębiorca miał pewność, że zatrudni osobę, która rzeczywiście posiada wymienione umiejętności dobrze jest skompletować swoje portfolio. Jest dużo sposobów na prezentacje swoich prac.

Jakie portfolio zebrać?
Możemy zdecydować się na portfolio w formie klasycznej, wówczas możemy zabrać je ze sobą na zaplanowaną rozmowę rekrutacyjną. Jednakże, żeby na nią zostać zaproszonym trzeba uprzednio zachęcić do tego potencjalnego pracodawcę, dlatego dużo lepiej jest stworzyć social media portfolio, które może być doskonała prezentacją twojej osoby przed potencjalnym pracodawcą. Co więcej, dla wielu osób może się okazać dodatkowo, że jest to dodatkowa okazja do tego, aby zaciekawić osobę z zewnątrz.

Portfolio jest przydatnym elementem prezentacji twojej osoby przed nowym pracodawcą lub zleceniodawcą. Dlatego warto jest zainteresować się opcjami, które da ci założenie swojego osobistego portfolio dostępnego z każdego miejscaoraz na każdym urządzeniu. Wystarczy tobie jedynie dostęp do internetu.Powiązane słowa: