Jak zmusić pracodawcę do zatrudniania?

Wiele ludzi poszukuje roboty na wiele sposobów. Zdecydowana większość podejmuje nowatorskie sposoby poszukiwania zatrudnienia, a więc szukanie ogłoszeń online. Z zasady może to być dobry sposób na poszukiwania, jednak często wyniki nie są zadowalające ze względu na nieprofesjonalne podejście do tematu.

Jakie błędy są popełniane?
Bardzo często szukanie pracy zakończone jest w momencie wysłania CV. Co prawda w niektórych sytuacjach może to być jak najbardziej wystarczające. Dużo zawodów nie wymaga zbyt dużych umiejętności, jak te, jakimi legitymujesz się poprzez wysyłanie swojej aplikacji. Z reguły potrzeby pracodawców zaprzestają na zaawansowanej znajomości programów Microsoft Office. Ponadto mile widziany jest z pewnością dodatkowy język obcy, jednak jeżeli starasz się na wakat, który wymaga dużo większego zakresu umiejętności.

Co gdy szukam pracy z obszaru marketingu/grafiki?
Wtedy należy okazać się nie tylko samym życiorsyem uzupełnionym w poszczególne pozycje, które w rzeczywistości nie mają większego pokrycia. Więc, aby przedsiębiorca miał pewność, że zatrudni osobę, która faktycznie posiada wymienione umiejętności warto skompletować swoje portfolio. Jest dużo możliwości na zaprezentowanie swoich osiągnięć.

Jakie portfolio zebrać?
Możemy skupić się na portfolio w postaci klasycznej, wówczas możemy wziąć je ze sobą na samą rozmowę rekrutacyjną. Jednakże, żeby na nią być zaproszonym trzeba uprzednio zachęcić do tego potencjalnego pracodawcę, więc zdecydowanie lepiej jest założyć social media portfolio, które może być doskonała prezentacją twojej osoby przed potencjalnym pracodawcą. Co więcej, dla wielu osób może się okazać również, że jest to kolejna możliwość do tego, aby zaciekawić kogoś z poza kręgu.

Portfolio jest przydatnym składnikiem prezentacji twojej osoby przed nowym pracodawcą lub zleceniodawcą. Dlatego warto jest zaciekawić się opcjami, które da ci stworzenie swojego osobistego portfolio dostępnego z każdego miejscaoraz na każdym urządzeniu. Wystarczy tobie jedynie dostęp do internetu.Powiązane słowa: