Jak zachęcić pracodawcę do zatrudnienia pracowników?

Dużo ludzi poszukuje pracy na wiele sposobów. Duża większość decyduje się na nowoczesne wyjścia szukania pracy, czyli przeglądanie ogłoszeń online. Z zasady może to być bardzo dobry sposób na poszukiwania, jednak często efekty nie są zadowalające ze względu na złe podejście do problemu.

Jakie błędy są popełniane?
Bardzo często poszukiwanie zatrudnienia kończy się w momencie wysłania aplikacji. Co prawda w wielu sytuacjach może to być jak najbardziej wystarczające. Dużo zawodów nie potrzebuje zbyt dużych umiejętności, jak te, którymi chwalisz się poprzez wysyłanie swojego CV. Z zasady potrzeby przedsiębiorców zaprzestają na dobrej znajomości programów Microsoft Office. Ponadto mile widziany jest z pewnością dodatkowy język obcy, jednak jeżeli walcczysz o wakat, który wymaga większego szeregu umiejętności.

Co gdy staram się o pracę z obszaru marketingu/grafiki?
Wtedy należy wykazać się nie tylko samym życiorsyem bogatym w poszczególne pozycje, które w prawdzie nie mają większego pokrycia. Więc, żeby przedsiębiorca miał pewność, że zatrudni osobę, która rzeczywiście ma dane umiejętności warto zgromadzić swoje portfolio. Jest wiele możliwości na zaprezentowanie swoich prac.

Jakie portfolio zrobić?
Możemy skupić się na portfolio w formie tradycyjnej, wówczas można zabrać je ze sobą na samą rozmowę rekrutacyjną. Jednak, aby na nią zostać zaproszonym musimy uprzednio zachęcić do tego pracodawcę, dlatego zdecydowanie lepiej jest stworzyć social media portfolio, które będzie doskonała prezentacją twojej osoby przed potencjalnym pracodawcą. Mało tego, dla wielu osób może się okazać również, że jest to dodatkowa okazja do tego, aby zaciekawić osobę z poza kręgu.

Portfolio jest przydatnym składnikiem prezentacji twojej osoby przed potencjalnym pracodawcą lub zleceniodawcą. Więc trzeba zainteresować się możliwościami, jakie daje tobie stworzenie swojego własnego portfolio dostępnego z każdego miejscaoraz na każdym urządzeniu. Wystarczy tobie jedynie dostęp do internetu.Powiązane słowa: