Jak wykończyć taras?

Najczęściej zdarza się, że w toku budowania domu wykonawcy od razu wylewają betonową płytę tarasową. W jaki sposób jesteśmy w stanie ją jeszcze wykończyć, jeśli nie chcemy bądź nie możemy mieć tam płytek ani desek? Jednym z łatwiejszych wyjść jest jej pomalowanie szczególną farbą do betonu. Na rynku jest dużo artykułów ofiarowanych na powierzchnie tarasów i balkonów, nadających im szczelność, kolor odmienny aniżeli szary.

Wyroby takiego typu musimy nanosić na oczyszczoną oraz zagruntowaną powierzchnię płyty betonowej, luźne elementy i stare posadzki epoksydowe należy wyczyścić, a ubytki uzupełnić zaprawą naprawczą. Na tarasy polecane są głównie posadzki żywiczne. Są one odporne na emitowanie UV, wielofunkcyjne jak i, dzięki specjalnym dodatkom, są ognioodporne. Poza tym muszą to być przede wszystkim powłoki grube, nanoszone w kilku, oddzielnie przyrządzonych warstwach.

Na posadzki żywiczne powinniśmy spojrzeć w dwojaki sposób. Z jednej strony może być to aspekt estetyczny, który wpływa na nasze zainteresowanie daną posadzką, cieszy oko oraz powoduje, iż dobrze czujemy się we wnętrzu, gdzie została zrobiona. Z drugiej natomiast strony niezwykle istotne są walory użytkowe, które cechują posadzkę oraz określają, jak będzie się sprawowała w toku codziennego użytkowania. Technologia ich wykonania, bez aspektu na producenta, jest dość skomplikowana a także żąda nie tylko kompetentnej wiedzy na ich temat, ale też szczegółowych narzędzi.

Żywice to przede wszystkim odpowiednie proporcje, warunki atmosferyczne, wysoka temperatura, przerwy technologiczne. Chociaż jeden błąd popełniony w warstwach niższych odbije się na następnych powłokach, zdołają to być ubytki w postaci widocznych nierówności lub wady mechaniczne, jakież sprawią odpadanie, pękanie powłok i tak dalej.Powiązane słowa: