Jak połączyć ze sobą dwa rodzaje posadzek?

Kluczową regułą łączenia podłóg jest zapewnienie pewnej komunikacji. Miejsce łączenia posadzek winno być jak najbardziej płaskie, jednakowo z powierzchnią podłogi i jak najmniej widoczne. W dużej liczby przypadkach stosowne okażą się specjalne listwy podłogowe.

Efekt zestawienia posadzek mamy możliwość uszkodzić przez nieumiejętne dobranie 2 różnorodnych materiałów czy też ich nietrafne zestawienie. Uczucie wizualne jest tak samo fundamentalne jak aspekty techniczne. Nie należy scalać artykułów o znacznym rysunku, na przykład drewna o wydatnym usłojeniu z dekoracyjnym kamieniem bądź wzorzystym gresem.

Jeden materiał jest w stanie być o wiele bardziej ozdobny, zaś drugi raczej gładki, tworzący tło. Musimy również ostrożnie dobierać barwy. Lecz niekoniecznie należy stosować zasadę takowego samego koloru. Bardzo interesująco wyglądają zestawienia na zasadzie kontrastu bądź dwie różne kolory lub 1 kolor, jednakże w różnych barwach.

Materiały do wykonania posadzki chemoodporne potrafią mieć odrębną grubość, a nie zawsze moglibyśmy warstwą spoiwa do podłoża wyrównać ich wysokość do jednego poziomu. Jak wiadomo, drewno jest o wiele bardziej miękkie aniżeli kamień czy też gres, aczkolwiek odpowiednio pielęgnowane jest w stanie posłużyć długie lata. Niemal każdy materiał z czasem się zużywa oraz niszczy, lecz najlepiej jest, gdy dwie posadzki przemysłowe będą starzały się w miarę w tym samym czasie oraz równomiernie. Podłoga drewniana, która ładnie się starzeje, jest tak samo wartościowa jak nowa.

Nie musimy jednak scalać materiałów o skrajnie różnych parametrach na wytrzymałość, jak dla przykładu kamień i panel laminowany o niskiej klasie ścieralności, aby nie narażać się na zbyt częstą wymianę jednego z materiałów. Demontaż używanej i układanie nowej posadzki w jednej części zagraża zniszczeniem owej drugiej.Powiązane słowa: