Jak otworzyć salon piękności dla psów?

W naszym państwie jest cała masa różnorakich salonów fryzjerskich – dla płci żeńskiej, dla panów albo wyłącznie dla dzieci. Jednak z usług fryzjerskich potrafi czerpać również pies.

Pomysł na biznes polegający na otwarciu salonu strzyżenia psów ma rację bytu zwłaszcza, iż braknie analogicznych usług na polskim rynku, natomiast zamożni klienci systematycznie oddadzą swoich czworonożnych pupili w zawodowe ręce. Z całą pewnością będziemy potrzebowali wykształconych pracowników czy też samodzielnie powinniśmy zrobić kurs strzyżenia psów, aby móc prowadzić działalność w zakresie fryzjerstwa zwierząt.

To wielki krok, jaki powinniśmy ku Fryzjer dla psów Radom. Jeżeli jednak mielibyśmy zatrudnić w salonie fryzjerskim wykwalifikowanego pracownika, wydatki miesięczne byłyby takie same co opłata za kurs. Po wykonaniu kursu lub znalezieniu adekwatnego pracownika do salonu strzyżenia psów, należy odnaleźć miejsce, w którym przyjmowalibyśmy swoich klientów. Pożądaną lokalizacją dla salonu piękności dla psów będzie okolica wielkich osiedli domów jednorodzinnych, klinik weterynaryjnych albo osiedli mieszkalnych. Po wynajęciu stosownego lokalu musimy go wyposażyć.

W salonie mają obowiązek odnaleźć się specjalne wanny do kąpieli psów, z otwieranym wejściem, suszarki, stoły do strzyżenia, stanowiska do suszenia psów, golarki jak również akcesoria do cięcia sierści. Oprócz tego, w salonie musi znaleźć się miejsce na wygodną kanapę dla posiadaczy i ich pupili. Lokal musimy przystosować do potrzeb psów.

Najlepiej, żeby miał choć niewielki ogródek, by psy mogły w nim załatwiać swe potrzeby fizjologiczne. W środku musi być doprowadzona woda i prąd, żeby realne było strzyżenie czworonożnych klientów.Powiązane słowa: