Jak leczyć kaszel u pupila?

Nie tylko osoby narażeni są na różnorodnego typu choroby. Zapalenie gardła czy katar jest w stanie również dopaść naszego psa. Kiedy po spacerze kicha i pokasłuje, z całą pewnością stał się ofiarą infekcji. Psy, w szczególności w zestawieniu z ludźmi, przeziębiają się stosunkowo rzadko. Nie są jednak absolutnie odporne na działanie krążących w powietrzu wirusów oraz bakterii. Chory futrzak w większości wypadków robi się osowiały i najczęściej nie ma również apetytu. Może mieć problem z oddychaniem.

Natomiast kłopot z przełykaniem pokarmów potrafi świadczyć o obrzęku gardła. Najprościej można to sprawdzić bardzo delikatnie naciskając szyję psa tuż pod pyskiem. Kiedy zacznie kaszleć lub połykać ślinę - będzie to oznaczało, że gardło jest zainfekowane. Najczęstszymi objawami choroby są także kaszel oraz kichanie. Wydzielinie z nosa zazwyczaj asystuje odruch wymiotny. W skrajnych wypadkach pies może cierpieć z motywu krwotoków z nosa, co może sygnalizować też dysfunkcje krzepnięcia krwi. Jeśli zwierzę zachorowało i stwierdzimy u niego lekki katar i kaszel, można zastosować domowe sposoby leczenia. W bardzo wielu przypadkach dopomaga zaaplikowanie 2 razy na dzień leku z rutyną i witaminą C.

Na gardło pomagają do kupienia w aptekach syropy ziołowe z witaminą C. Jednakże najdoskonalej udać się do weterynarza, ażeby zdiagnozował przeziębienie. Klinika i lecznica weterynaryjna w Gliwicach na Śląsku z pewnością wskaże nam konkretny lek oraz kurację jaką należy zastosować. Przyczyny przeziębienia u psów są identyczne do tych u ludzi. Zwierzętom szkodzą przede wszystkim nagłe zmiany temperatury.

Zafundowanie zwierzakowi, który z reguły całymi dniami leży pod cieplutkim kaloryferem, kilkugodzinnego spaceru w mroźny dzień, jest w stanie ukończyć się infekcją.Powiązane słowa: