Jak dobrać bramę wjazdową do ogrodzenia

Bramy do wjazdu są nie jedynie ochroną najważniejszego wjeżdżania na naszą działkę, ale też jednym z fragmentów ozdobnych. Jest to 1 element na jaki zwracają skupienie odwiedzający nas goście. Brama musi więc pozostawać nie tylko ergonomiczna, ale też być efektownym ornamentem, podkreślającym zalety wizualne twojej działki. Nie można precyzyjnie określić, która brama będzie najodpowiedniejsza. Wybór odpowiedniej bramy zależy szczególnie od naszych wymagań, a także od rozmiarów działki i charakterystyki okolicy.

Co do zasady dostępne są dwa typy bram od wjazdów: rozwieralna jak również przesuwająca się. Bramy pierwszego typu mogą być jednoalbo dwójskrzydłowe. Co do zasady te ostatnie sprawdzają się lepiej, albowiem są wygodniejsze i nie są narażone na szybkie defekty. Bramy rozwierające się otwierają się na bok. Brama przesuwająca się zawsze ma wyłącznie 1 skrzydło, przesuwane wzdłuż ogrodzenia. Przyjmuje się, że bramy wjazdowe, które najlepiej spełniają założenia ergonomiczności oraz względów wizualnych są bramy kute. Najczęściej są one dwuskrzydłowe, uchylne. Ich ogromną cechą pozytywną pozostaje wytrzymałość na warunki atmosferyczne czy mechaniczne uszkodzenia. Mogą one być wykonane na jednostkowe zamówienie albo nabyte z masowej produkcji. W tym pierwszym wypadku mamy pewność, że nasza brama będzie posiadała niepowtarzalny wzór. Niestety bramy kute na zlecenie są bardzo kosztowne.

Bramy wykonywane taśmowo są dla nich mniej kosztowną alternatywą. Na samym musimy jeszcze zadecydować czy chcemy mieć bramę wjazdową mechaniczną czy otwierającą się ręcznie. Bramy otwierane nie są ciężkie, więc ich użytkowanie nie powinno sprawić problemu. Tymczasem jeżeli często użytkujemy auta, bardziej komfortowym wyjściem pozostanie brama mechaniczna, otwierana przy użyciu pilota.Powiązane słowa: