Izolacja termiczna

Przeważnie do ocieplania mieszkania służą nam wełna mineralna bądź styropian. Produktów do termoizolacji jest jednakże o wiele więcej, a wśród nich wyroby pod odrębnymi względami nowatorskie czy może niezwykłe. Przedstawiamy parę nowoczesnych artykułów izolacyjnych i są alternatywą dla standardowych rozwiązań. Rokrocznie na nasz rynek przechodzą nowe surowce ociepleniowe.

Jedne z nich to po prostu ulepszone izolacje tradycyjne, na przykład wełna o wyższej izolacyjności termicznej, styropian do nowoczesnego zastosowania. Pokazują się także elementy z zupełnie nowych produktów, czasem o rozmaitej formie oraz sposobie opracowywania. Raczej nie są zdolne zagrozić silnej pozycji jaką posiada ocieplenie z wełny i styropianu, jednakże stanowią uzupełnienie propozycji i w wielu sytuacjach mogą się okazać alternatywą. Materiały izolacyjne do dociepleń domów, dachów i poddaszy to na przykład twarde płyty z okładziną.

Duża ilość inwestorów kojarzy poliuretan z rozprężną pianką do uszczelniania okien oraz drzwi. Robi się z niego też płyty termoizolacyjne. Termoizolacja z połyskiem - promieniowanie cieplne odbija się od błyszczącej danej powierzchni, przez co jesteśmy w stanie zachować izolacyjność termiczną budynku. Fakt odbicia promieniowania cieplnego używają metalizowane maty - cienkie a także zwinięte w rolki jak folia. Ich struktura jest warstwowa.

Aerożel, a więc izolacja z tlenku krzemu. Ma rekordowo innowacyjny współczynnik przewodzenia ciepła, może być przezroczysty, jest poręczny, zaś jego porowatość sięga do 99%. Ten typ ogrzania użyty jest do budowy wozów i skafandrów kosmicznych, ale podbija też światowy sektor budowlany.Powiązane słowa: