Hortensja Vanille Fraise - poznaj to!

Vanille Fraise zdaje się być jedną z najciekawszych odmian hortensji bukietowej. Zdaje się być to totalnie ozdobny krzew, który zwróci uwagę każdej osoby i nada niesamowity urok i styl w każdym terenie ogrodowym. Zechciej zastanowić się nad tym, by posadzić ja w swoim ogrodzie na dobre.

Krzaczek o luźnym pokroju o prostych i sztywnych pędach – tak właśnie prezentuje się hortensja bukietowa vanille fraise. Zdaje się być to niebywale efektowna ozdoba każdego terenu ogrodowego – pod ciężarem niemałej wielkości kwiatostanów w postaci gęstych bukietów, jej pędy lubią pochylać się, w wyniku czego roślina kształtem przypomina kulę. Cnoty estetyczne potrafią wiązać się tu głównie z kwiatami. Są to gęste baldachy złożone z setek malusieńkich kwiatuszków o czterech albo pięciu płatkach. To rewelacyjna roślina, która jest w stanie być ozdobą. Odmiana cechuje się jasnoróżowym albo biało-różowym zabarwieniem kwiatów. Kwiaty dają radę utrzymywać się niebywale długo, a gdy przekwitną nie tracą także swojego jedynego w swoim rodzaju wyglądu.

Chociaż prezencją trochę odróżnia się od klasycznego wyglądu hortensji ogrodowej, pod względem uprawy okazują się być do siebie bardzo podobne. Jest to roślina, która perfekcyjnie rośnie zarazem w miejscach nasłonecznionych, jak i półcieniu, więc w każdym ogrodzie jest w stanie znaleźć dla siebie miejsce. Jednak tam gdzie gromadzi się sporo promieni słońca znacznie lepiej kwitnie, wskazane jest więc odkryć dla niej takiego stanowiska. Do tego nie musisz jej przesadnio podlewać. Miewa za to dość wygórowane wymagania dotyczące gleby – żąda się, by była żyzna, odpowiednio zawilgocona i optymalnie troszeczkę podkwaszona. Co jakiś tam czas warto ją nawieźć odpowiednim środkiem do hortensji – szczególnie dlatego, by zagwarantować jej poprawne pH podłoża – powinno wynosić około 4,5-5,5 – to gwarancja, że roślinność da radę mieć śliczne, gęste kwiatostany.Powiązane słowa: