Hortensja Vanille Fraise - okaz jakich mało!

Vanille Fraise to jedna z najczęściej wzbudzających ciekawość odmian hortensji bukietowej. Bywa to totalnie dekorujący krzew, który zwróci uwagę każdej osoby, a do tego wprowadzi niesamowity urok i styl w każdym terenie ogrodowym. Jest sens zastanowić się nad czymś takim jak posadzenie jej do własnego ogródka na dobre.

Krzaczek o luźnym pokroju o prostych i sztywnych pędach – tak w sumie wygląda hortensja bukietowa vanille fraise. Zdaje się być to niebywale urocza ozdoba każdego ogródka – pod ciężarem sporej wielkości kwiatostanów w postaci gęstych bukietów, jej pędy pochylają się, przez co roślina tworzy prawie kulistą formę. Cnoty estetyczne wiążą się głównie z kwiatami. Są to gęste baldachy złożone z wielu drobniutkich kwiatuszków o 4 albo 5 płatkach. To wspaniała roślina, która jest w stanie być ozdobą. Odmiana charakteryzuje się jasnoróżowym albo biało-różowym kolorem kwiatów. Kwiaty nie spadają niezwykle długo, a po przekwitnięciu nie tracą też swojego wyjątkowego wyglądu.

Chociaż wyglądem trochę odbiega od szablonowego wyglądu hortensji ogrodowej, w aspekcie uprawy okazują się być do siebie bardzo podobne. Jest to roślinność, która świetnie czuje się zarówno w miejscach, gdzie świeci trafia dużo słońca, jak i półcieniu, zatem w każdym ogrodzie znajdzie dla siebie miejsce. Jednak w miejscu nasłonecznionym zdecydowanie lepiej kwitnie, wskazane jest przeto poszukać dla niej takiego stanowiska. Prócz tego nie musisz jej przesadnio podlewać. Posiada za to dość wygórowane wymagania dotyczące gleby – żąda się, by była żyzna, wilgotna oraz optymalnie troszkę zakwaszona. Raz na jakiś czas opłaca się ją nawieźć odpowiednim środkiem do hortensji – szczególnie dlatego, by zagwarantować jej należne pH podłoża – powinno wynosić około 4,5-5,5 – to gwarancja, iż roślinność będzie miała urocze, gęste kwiatostany.Powiązane słowa: