Hortensja Vanille Fraise - koniecznie zdobądź ją!

Vanille Fraise to jedna z najciekawszych odmian hortensji bukietowej. Jest to niebywale dekorujący krzew, który zwróci uwagę każdej osoby oraz wprowadzi nieziemski urok oraz styl w każdym terenie ogrodowym. Zechciej zastanowić się nad czymś takim jak posadzenie jej do własnego ogródka na stałe.

Krzaczek o luźnym pokroju o prostych i sztywnych pędach – tak w sumie prezentuje się hortensja bukietowa vanille fraise. Zdaje się być to niebywale efektowna dekoracja każdego ogrodu – pod ciężarem sporej wielkości kwiatostanów w postaci gęstych bukietów, jej pędy lubią pochylać się, w wyniku czego roślina tworzy prawie kulistą formę. Cnoty estetyczne wiążą się szczególnie z kwiatami. Są to gęste baldachy złożone z setek malusieńkich kwiateczków o czterech lub pięciu płatkach. To rewelacyjna roślina, która jest w stanie być ozdobą. Odmiana cechuje się jasnoróżowym lub biało-różowym kolorem kwiatów. Kwiaty utrzymują się bardzo długo, a gdy przekwitną nie tracą również swojego jedynego w swoim rodzaju wyglądu.

Mimo, że wyglądem nieco odróżnia się od szablonowego wyglądu hortensji ogrodowej, pod względem uprawiania okazują się być do siebie niezwykle podobne. Jest to roślinność, która dobrze rośnie zarówno w miejscach, gdzie świeci trafia dużo słońca, jak i półcieniu, więc w każdym ogrodzie potrafi wyszukać dla siebie miejsce. Jednak w miejscu nasłonecznionym zdecydowanie lepiej kwitnie, rozsądnie jest zatem odkryć dla niej takiego stanowiska. Ponadto nie musisz jej przesadnio podlewać. Miewa za to dość szczególne wymagania dotyczące gleby – żąda się, by była żyzna, wilgotna i optymalnie troszkę zakwaszona. Raz na jakiś czas opłaca się ją posypać nawozem tj. odpowiednim środkiem do hortensji – głównie dlatego, by zagwarantować jej należne pH podłoża – powinno mieć około 4,5-5,5 – to pewność, iż roślinność będzie miała urocze, gęste kwiatostany.Powiązane słowa: