Hortensja Limelight - krzak pasjonata

Hortensja Limelight to jedna z młodszych odmian hortensji bukietowej. Swoje nazewnictwo może zawdzięczać limonkowemu kolorowi swoich kwiatów. Kwiatostany tej odmiany są dużej wielkości, bowiem mogą zdobyć wielkość nawet trzydziestu centymetrów. Kolor kwiatów w odcieniu limonki utrzymuje się niemal do sezonu jesiennego. Są one później na suche bukiety. Pomimo wielkości kwiatostanów, Limelight ma wystarczająco sztywne i stabilne pędy, ażeby je podtrzymywać. Dzięki temu nawet silny deszcz nie sprawi, iż kwiaty się upadną na ziemię.

Limelight, tak jak inne hortensje bukietowe, żąda wilgotnej i żyznej gleby, która powinna mieć kwaśny odczyn. Odmiana ta lubi rosnąć na stanowisku nasłonecznionym bądź też w półcieniu i okazuje się być bardzo delikatna na brak wody. Z tego powodu powinno się zadbać o jej właściwe nawodnienie. Limelight, identycznie jak pozostałe hortensje bukietowe, bez problemów zimuje w naszym klimacie. Zatem nie ma żądania zabezpieczania ich na porę roku zwaną zima. Jednakże opłaca się ją raz na rok podciąć, gdyż pobudza to pojawienie się większych kwiatostanów.

Hortensja Limelight jest odmianą tak niezwykłą, że warto ją sadzić w miejscu odpowiednio wyeksponowanym. Najświetniej posadzić ją pojedynczo lub w skromnych grupach. Zważając ogromne kwiaty tej odmiany, nie potrzebuje ona podobnie obficie kwitnących towarzyszy. Jest sens, aby sadzić ją z dereniami białymi albo paprociami. Mistrzowsko będzie wyglądała również z roślinnościami zabarwionymi na purpurowo, takimi jak bordowy berberys.

Jeśli chodzi o odmianę hortensja limelight - internetowy sklep ogrodniczy , który nie posiada jej w proponowanej ofercie, należy zwykle do rzadkości. Okazuje się być to odmiana ogólnie dostępna tak samo w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Opłaca się ją mieć we własnym ogródku, ponieważ jest to pełna uroku i sprawdzona odmiana.Powiązane słowa: