Historia mebli nierdzewnych

Kluczem do triumfu okazują się meble gastronomiczne wykonane w najnowszych technologiach, laserowe przecinanie, tłoczone materiały, wysokiej rangi stal nierdzewna, precyzyjne wykończenia obrobione a także zaokrąglone krawędzie. Największą siłą każdego zakładu jest jednak kreatywność speców w owej domenie.

Meble nierdzewne wykonane są ze stali nierdzewnej kwasoodpornej chromo-niklowej. Jest to stal trwała na działanie kwasów ograniczonych oraz większości nieograniczonych z wyjątkiem kwasu solnego jak również siarkowego. Wszystkie meble nierdzewne, sprzęty gastronomiczne wykazują konieczne świadectwa i certyfikaty. Są więc one skuteczne oraz wytworzone w oparciu o procedury uzyskanych certyfikatów ISO 9001 oraz 14001, co gwarantuje wysoką rangę oferowanych towarów.

Poza względami estetycznymi oraz efektywnymi meble, takiego typu jak: stół nierdzewny, blaty i również płyty nierdzewne, wózki kelnerskie gładko się czyści, uniemożliwiając rozrost niebezpiecznych bakterii. Meble nierdzewne przygotowywane są ze stali o specjalnych właściwościach, odpornych na korozję gazową, kwasową lub wodną. Nierdzewność otrzymuje się poprzez wprowadzenie do stali akuratnych dodatków stopowych, dla przykładu chromu. Rzeczony stół nierdzewny poddawany jest specjalnemu procesowi produkcji, w jakim bardzo ważne jest hartowanie. Bez mebli nierdzewnych nie jest w stanie obejść się żadne biuro gastronomiczne na całym globie.

Meble nierdzewne wykształciły się dzięki kulinarnej stolicy globu, czyli we Francji. Właśnie tam, ponad 150 lat temu wykryto, że żelazo połączone z chromem chroni stal przed funkcjonowaniem kwaśnych substancji. Samą stal nierdzewną zastrzeżono prawie 100 lat temu w Niemczech. Z początku stosowano ją wyłącznie do wyrobu sztućców, jednakże aktualnie już wiemy, iż meble nierdzewne nie niszczeją, gdy poddawane są m.in. działaniu octu i soku z cytryny.

Meble nierdzewne, takiego rodzaju jak stoły nierdzewne stosuje się z różnych przyczyn. Przede wszystkim przeto, że są odporne na korozję. A wiadomo, że wiele elementów na zapleczu kuchennym może skutkować korodowanie, a w szczególności panująca wszędzie wilgotność. Co więcej stoły nierdzewne znoszą ekstremalne uwarunkowania panujące w kuchni gastronomicznej – nieustające zmiany temperatury, ciśnienia i poziomu wilgoci. Oprócz tego są niebywale ekonomiczne, ich długotrwałość powoduje, iż nie musimy ich często wymieniać. Tak więc, meble ze stali nierdzewnej są wydatkiem, jaki opłaci się każdemu lokalowi gastronomicznemu.Powiązane słowa: